Trwa ładowanie...
d3kat20
TVP

Kolejny sukces kliniki "Budzik"

Już piąte dziecko wybudziło się ze śpiączki w klinice "Budzik" - podaje TVP Info. Kamilka ma sześć i pół roku. Została przyjęta do kliniki 22 sierpnia. W lipcu potrącił ją motocykl, dziś została uznana za wybudzoną ze śpiączki. - Kamila stopniowo dawała znaki, kontaktowała się z nami, rozpoczynając od podawania ręki, nóżki, kończąc na rozumieniu całego otoczenia, świadoma tego co się wokół niej dzieje - opowiada mama Kamili.
Share
W tym budynku mieści się klinika Budzik
W tym budynku mieści się klinika BudzikŹródło: PAP, Fot: Grzegorz Jakubowski
d3kat20

Do wypadku, w którym ucierpiała Kamila doszło 5 lipca. Dziewczynka doznała ciężkiego urazu mózgu po tym jak została potrącona przez motocykl. - Kamila trafiła do szpitala w Warszawie przy ul. Niekłańskiej, tam przeszła ciężką operację głowy i przez dziesięć dni przebywała na oddziale intensywnej terapii. Trafiła na oddział neurochirurgiczny bez oznak, bez żadnych reakcji. Delikatnie uchylała jedno oko. Dzięki pomocy lekarzy z tamtego szpitala 22 sierpnia trafiliśmy tutaj. Od tamtej pory Kamila i cała załoga kliniki walczyła o to żeby do nas wróciła - mówi Karolina Pasieczna, mama Kamili.

I dodaje, że wybudzenie Kamili było trwającym kilka miesięcy, trudnym procesem. - To trwało bardzo długo, to był proces. Kamila stopniowo dawała znaki, kontaktowała się z nami, rozpoczynając od podawania ręki, nóżki, kończąc na rozumieniu całego otoczenia, świadoma tego co się wokół niej dzieje - mówi pani Karolina. Tata Kamili przyznaje, że to co się wydarzyło jest najlepszym prezentem jaki mógł się przytrafić jego rodzinie na święta. – Najpiękniejszy prezent jaki mógł się nam przydarzyć na gwiazdkę to to, że komisja ogłosiła naszą córkę jako dziecko wybudzone ze śpiączki, co trwało pięć miesięcy. To najlepszy prezent jaki mógł nam się wydarzyć - mówi Wojciech Pasieczny.

Nadchodzące święta cała rodzina spędzi w "Budziku". - Święta spędzamy w klinice. Myślę, że będziemy tu mieli super święta, wszyscy razem. Zaplanowaliśmy sobie niewielkie przyjęcie wigilijne i wszyscy tutaj będziemy się dobrze bawić wraz z naszymi rodzicami - wyjaśnia tata Kamili.

Kamila jest piątym dzieckiem wybudzonym w klinice "Budzik", której założycielką jest Ewa Błaszczyk. Klinikę otwarto w grudniu ubiegłego roku, a od lipca przyjmuje ona pacjentów. Pierwsze wybudzenie miało miejsce 13 września tego roku.

*Zobacz również: Wiktoria, która wybudziła się ze śpiączki. "Pierwsze słowo brzmiało: 'mama'"*

d3kat20

Podziel się opinią

Share
d3kat20
d3kat20
Więcej tematów