Trwa ładowanie...
d8bqf2g

Kolejny problem z Dreamlinerem

W należącym do norweskiego taniego przewoźnika lotniczego Norwegian Air Shuttle ASA Boeingu 787 Dreamliner zauważono wyciek paliwa, co spowodowało czasowe wycofanie go z eksploatacji - poinformował rzecznik Norwegian.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Boeing 787
Boeing 787 (WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
d8bqf2g

Samolot miał odlecieć z Bangkoku do Oslo. Pasażerowie byli już na pokładzie a piloci przygotowywali się do startu kiedy członkowie załogi zauważyli wyciek.

Start odwołano a pasażerowie musieli opuścić samolot. Maszyna odleciała 19 godzi później, po usunięciu usterki. Po przylocie do Oslo samolot skierowano do przeglądu w Sztokholmie.

Rzecznik przewoźnika powiedział, że wyciek był spowodowany przez niesprawny zawór, ale uchylił się od bliższego scharakteryzowania usterki oświadczając, że za obsługę Dreamlinerów należących do Norwegian odpowiedzialny jest producent, czyli koncern Boeing.

d8bqf2g

Ostatni incydent był kolejnym z licznych problemów, jakie wystąpiły od czasu rozpoczęcia eksploatacji Dreamlinerów w końcu 2011 r. W styczniu 2013 r. czasowo wydano zakaz lotów wszystkich maszyn tego typu, w tym należących do polskiego LOT-u, po wystąpieniu w dwóch samolotach problemów z akumulatorami litowo-jonowymi.

W ub. tygodniu w Dreamlinerze należącym do Japan Airlines jeden z akumulatorów zaczął topić się i dymić. Samolot, który znajdował się na tokijskim lotnisku Narita, wycofano czasowo z eksploatacji.

W październiku ub. r. Norwegian musiał wycofać ze służby na 2 tygodnie Dreamlinera, w którym zawiodła pompa hydrauliczna. Boeing wprowadził poprawki do projektu pompy.

Eksperci lotniczy podkreślają, że problemy i usterki techniczne zdarzają się rutynowo w pierwszym okresie eksploatacji nowego samolotu. Jednak sam szef Boeinga Jim McNerney przyznał, że trzeba jeszcze popracować nad poprawą niezawodności Dreamlinerów.

d8bqf2g

Podziel się opinią

Share
d8bqf2g
d8bqf2g
Więcej tematów