Trwa ładowanie...

Kolejny numer "Charlie Hebdo" ukaże się mimo żałoby

W przyszłym tygodniu - 14 stycznia - mimo żałoby, ukaże się kolejny numer satyrycznego pisma "Charlie Hebdo". Jeden z ocalałych dziennikarzy Patrick Pelloux zapowiedział, że wkrótce reszta redakcji spotka się, bo omówić kolejną edycję. Nakład ma wynosić milion egzemplarzy.

Share
Kolejny numer "Charlie Hebdo" ukaże się mimo żałoby
Źródło: AFP, Fot: MARTIN BUREAU
d4h959h

O konieczności kontynuowania misji oraz wolności słowa wspomina Pelloux również na swoim profilu na Twitterze. Dotychczasowy, średni nakład tygodnika wynosił 45 tys. egzemplarzy.

Największe francuskie koncerny medialne poinformowały już wcześniej, że są gotowe do pomocy redakcji "Charlie Hebdo", tragicznie doświadczonej podczas wczorajszego krwawego zamachu. Wspólne oświadczenie Radio France, Groupe Le Monde i France Televisions opublikował na Twitterze jeden z dziennikarzy. Ma to być pomoc finansowa i kadrowa, by gazeta mogła dalej funkcjonować.

d4h959h

Zamach w siedzibie redakcji

Do ataku w siedzibie redakcji "Charlie Hebdo" doszło wczoraj około południa. Do budynku tygodnika weszli zamaskowani napastnicy i zastrzelili uczestników kolegium redakcyjnego. W sumie zginęło 12 osób. Sprawcy są poszukiwani przez policję.

"Charlie Hebdo" to lewicowy tygodnik publikujący satyrę wymierzoną najczęściej w radykalizm religijny, ale również przywódców religijnych.

Na około godzinę przed strzelaniną na Twitterze gazety pojawił się ostatni wpis z obrazkiem przedstawiającym samozwańczego kalifa Państwa Islamskiego Abu Bakra al-Bagdadiego.

Zobacz również wideo: Hollande: ten atak to zamach terrorystyczny

d4h959h

Podziel się opinią

Share
d4h959h
d4h959h
Więcej tematów