Trwa ładowanie...
d3afq90

Kolasiński poszukiwany listem gończym

Były poseł AWS, Marek Kolasiński, poszukiwany jest listem gończym - poinformował w poniedziałek prokurator Leszek Goławski, rzecznik katowickiej prokuratury okręgowej.

Share
d3afq90

Prokuratura uznała, że ubiegłotygodniowy wyjazd posła należy traktować jako ucieczkę i zwróciła się do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie Kolasińskiego. Po uznaniu tego wniosku przez katowicki sąd rejonowy prokuratura wydała list gończy.

Marek Kolasiński uciekł z kraju tuż przed wygaśnięciem jego immunitetu poselskiego, posługując się należnym mu jako posłowi paszportem dyplomatycznym.

Katowicka prokuratura nie ujawniła, jakie zarzuty zamierza postawić byłemu posłowi. Nieoficjalnie wiadomo, że prawdopodobnie chodzi o poważne przestępstwa gospodarcze.

d3afq90

Obecnie w prokuraturze przygotowywane są materiały konieczne do wydania za Kolasińskim międzynarodowego listu gończego.

W związku z toczącym się śledztwem, w pierwszej połowie tego roku zatrzymano już m.in. brata oraz syna byłego posła. Na Andrzeju K., b. szefie spółki Italmarca w Żarnowcu, bracie Kolasińskiego, ciąży m.in. zarzut udaremnienia spłaty wierzytelności tej firmy w wysokości przynajmniej 31,5 mln zł. (ajg)

d3afq90

Podziel się opinią

Share
d3afq90
d3afq90
Więcej tematów