Trwa ładowanie...

Kod pedofila ma 4-5 proc. ludzi

Kod pedofila ma 4-5 proc. ludzi, mówi "Polsce The Times" dr Wojciech Śledziński, szef Poradni Seksuologii i Patologii Współżycia w Centrum Zdrowia Psychicznego i Terapii Uzależnień Pro Vita w Krakowie.
Share
Kod pedofila ma 4-5 proc. ludzi
Źródło: Thinkstockphotos
dqu2yzd

To jedyna placówka w Polsce, która leczy ambulatoryjnie pedofilów. Jedyna i stojąca w obliczu likwidacji. Według lekarza winny temu będzie NFZ, który "daje warunki finansowe nie do przeskoczenia", bo "program terapii przestępstw seksualnych w Polsce opracowali urzędnicy, którzy nie mają pojęcia o problemie". Jeżeli do końca roku nic się nie zmieni poradnia wycofa się z programu.

Zdaniem dr. Śledzińskiego podstawową sprawą przy zaburzeniach preferencji seksualnych jest kod genetyczny: "Oni tacy się rodzą. Ale czy te cechy osobowości są rozwijane, zależy od środowiska".

Na pytanie czy pedofilię można wyleczyć, pada zdecydowana odpowiedź przecząca. - "Te skłonności są zawsze. Mam pacjentów, którzy przychodzą do mnie od kilkunastu lat, ale nigdy nie popełnili przestępstwa. I tak będzie aż się zestarzeją i ich popęd osłabnie. Ale można spowodować, że nie będą groźni dla dzieci. I to jest najważniejsze", mówi psychiatra i seksuolog z 50-letnim doświadczeniem.

dqu2yzd

Zobacz także: Pedofil recydywista zatrzymany w Krakowie

dqu2yzd

Podziel się opinią

Share
dqu2yzd
dqu2yzd
Więcej tematów