Trwa ładowanie...
d18npta
Defence24

Kłopotliwy konkurs w MEN

Do końca sierpnia do szkół powinny trafić darmowe podręczniki. Ale ministerstwo nie wie, kto je dostarczy - informuje "Rzeczpospolita".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kłopotliwy konkurs w MEN
(WP.PL, Fot: Paweł Kozioł)
d18npta

Konkurs na wyłonienie dostawcy podręcznika dla pierwszoklasistów został formalnie ogłoszony 10 kwietnia, a 5 czerwca otworzono oferty. Minął ponad miesiąc, a zwycięzcy nie ma. Według informacji "Rzeczpospolitej" wynika to z faktu, że najkorzystniejszą ofertę złożyła spółka Alfa Logis, której właścicielem są Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne - przeciwnik darmowego podręcznika.

O zamówienie ubiegały się cztery firmy. Jedną z nich jest spółka Alfa Logis, firma logistyczna należąca do Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych, jednego z liderów rynku podręczników. Z protokołu postępowania konkursowego wynika, że Alfa Logis złożyła najkorzystniejszą cenowo ofertę wykonania usługi, a ponieważ jedynym kryterium wyboru była właśnie cena, konkurs powinna wygrać. Ale resort wciąż bada i ocenia oferty przetargowe.

Pod koniec czerwca na konferencji z przedstawicielami samorządów wiceminister Ewa Dudek miała stwierdzić, że dystrybucją podręcznika zajmą się kuratorzy.

d18npta

Podziel się opinią

Share
d18npta
d18npta
Więcej tematów