Trwa ładowanie...
d3qkkuq
d3qkkuq
Dziennik PolskiZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
kultura

Kłopot z oryginalnymi cenzurkami

Rozporządzenie o nowych świadectwach szkolnych okazało się niezgodne z ustawą - stwierdza "Dziennik Polski".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3qkkuq

Resort oświaty zaproponował, by szkoły same opracowywały wzory świadectw rozdawanych uczniom na zakończenie roku szkolnego. MEN przygotował w tej sprawie projekt rozporządzenia. Ministerstwo musiało jednak wycofać się ze swych propozycji. Okazało się, że rozporządzenie jest niezgodne z ustawą o systemie oświaty, która mówi, że to minister edukacji określa wzory świadectw.

Rządowe Centrum Legislacyjne doszło również do wniosku, że niezgodny z ustawą jest także funkcjonujący od wielu lat zapis, dający szkołom możliwość wydawania świadectw na drukach według własnego projektu, zatwierdzonego wcześniej przez kuratora oświaty. Z tej możliwości, jak dotąd skorzystało niewiele szkół. W nowym rozporządzeniu, które wchodzi w życie 15 czerwca, ministerstwo zamknęło szkołom tę możliwość - czytamy w "Dzienniku Polskim".

d3qkkuq

Podziel się opinią

Share

d3qkkuq

d3qkkuq
Więcej tematów