Trwa ładowanie...
d9w6lhi

Kierowcy alarmują: bardzo ślisko na drogach

W sobotę kierowców czekają bardzo trudne warunki na drogach. W wielu miejscach pada deszcz ze śniegiem. Gdzieniegdzie pojawia się marznąca mgła i mżawka. Jest bardzo ślisko.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kierowcy alarmują: bardzo ślisko na drogach
(PAP, Fot: Marcin Bielecki)
d9w6lhi

Synoptycy ostrzegają: w wielu regionach kraju pada drobna, marznąca mżawka. Na drogach jest niebezpiecznie ślisko. Najgorzej jest na zachodzie i północnym zachodzie kraju. Zamarzające opady występują też na lubelszczyźnie, w kieleckiem i w Małopolsce. Bardzo ślisko jest też na Mazowszu.

Ostry atak zimy - zobacz prognozę długoterminową

Część warszawskich ulic pokryta jest cienką warstewką lodu, nie zawsze widocznego w światłach reflektorów. Od 4 rano na stołecznych ulicach pracuje ponad półtorej setki solarek. Na Warmii i Mazurach, a także na Podkarpaciu - mgły. Jednak, jak informują od świtu Wirtualną Polskę kierowcy, nie spotkali ich na swojej drodze. Główne drogi, jak informują nas kierujący, są już pod kontrolą, jednak na innych trzeba bardzo uważać.

d9w6lhi

Trzeba też bardzo ostrożnie poruszać się na chodnikach, bo większość z nich rano przypominała lodowisko. Nie wszyscy właściciele posesji i administratorzy dróg pamiętali o obowiązku sypania chodników piaskiem.

Przeczytaj także: Pogodowa prawda o grudniu

W ciągu dnia pogoda raczej się nie poprawi. Przewidywane opady drobnego deszczu, miejscami deszczu ze śniegiem. Tylko na wschodzie możliwe niewielkie przejaśnienia.

d9w6lhi

Podziel się opinią

Share

d9w6lhi

d9w6lhi
Więcej tematów