Trwa ładowanie...
ycipk-3c775v
ycipk-3c775v

Katastrofa samolotu w Kolumbii

• W Kolumbii rozbił się samolot
• Na pokładzie było 81 osób, między innymi piłkarze z klubu Chapecoense
• Według policji z katastrofy ocalało 5 osób
• Ze względu na złą pogodę i intensywny deszcz przerwano akcję ratunkową
• W Brazylii ogłoszono trzydniową żałobę narodową
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-3c775v

Katastrofa samolotu kolo Medellin w Kolumbii. Samolot kierował się na lotnisko. Na pokładzie było 81 osób, w tym 72 pasażerów, między innymi piłkarze z klubu Chapecoense. Policja podaje pierwsze informacje o bilansie ofiar katastrofy samolotu w Kolumbii - 76 osób zginęło. Ocalało trzech piłkarzy, jeden dziennikarz i stewardesa. Z wraku samolotu udało się początkowo uratować 6 osób, ale jedna z nich zmarła w drodze do szpitala.

Na razie nie ustalono dokładnego bilansu ofiar. Jak podaje agencja TASS, powołując się na kolumbijskie media, wypadek przeżyło sześć osób, a 75 ludzi zginęło. Taki sam bilans podają państwowe władze lotnicze. O pięciu uratowanych mówi natomiast lokalna policja.

ycipk-3c775v

Wcześniej TASS informował o 10 uratowanych.

Ostatnie zdjęcie z pokładu samolotu:

Z wraku wydobyto do tej pory 25 ciał.

ycipk-3c775v

Na pokładzie było 72 pasażerów i dziewięciu członków załogi. Agencja TASS podaje, że wśród ocalałych jest zawodnik pierwszoligowej drużyny z Brazylii - obrońca Alan Ruschel.

Do katastrofy doszło w środkowej części Kolumbii. Na miejscu trwa akcja ratunkowa, która jest jednak utrudniona przez złą pogodę i ulewne deszcze. Według informacji władz w Kolumbii do wypadku doszło przed północną czasu lokalnego.

- W nocy poinformowano, że samolot lecący z lotniska Viru Viru w Santa Cruz w Boliwii do portu lotniczego Jose Maria Cordova w Medellin zboczył z kursu - relacjonował na konferencji prasowej przedstawiciel służb ratunkowych Mauricio Parodi. Podkreślił, że pogoda uniemożliwia prowadzenie akcji poszukiwawczej z powietrza, a na miejsce katastrofy można dostać się tylko lądem.

ycipk-3c775v

Władze lotniska w Medellin potwierdziły, że samolot lecący z Boliwii przewoził na pokładzie zawodników brazylijskiej drużyny piłki nożnej - Chapecoense. W środę mieli rozegrać w Medellin finał piłkarskich rozgrywek klubowych Copa Sudamerica z lokalną drużyną Atletico Nacional. To drugi po Copa Libertadores najważniejszy turniej piłkarski w Ameryce Łacińskiej.

Moment, w którym samolot znika z radarów:

Pojawiają się nieoficjalne informacje, że w samolocie skończyło się paliwo.

ycipk-3c775v

oprac. Katarzyna Bogdańska

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3c775v

ycipk-3c775v
ycipk-3c775v