Trwa ładowanie...
d3q8aiq
dymisja
29-10-2006 17:30

Kardynał Hoyos odchodzi?

Włoski dziennik "La Repubblica" poinformował, że Benedykt XVI przyjął dymisję kardynała Dario Castrillon Hoyosa, prefekta Kongregacji ds. Duchowieństwa oraz przewodniczącego Papieskiej Komisji Ecclesia Dei, odpowiedzialnej m.in. za dialog z Bractwem Kapłańskim św. Piusa X. Hierarcha już dwa lata temu osiągnął kanoniczny wiek 75 lat. Według gazety kolumbijski kardynał pozostanie na stanowisku do grudnia br.

Share
d3q8aiq

Plotki o dymisji kardynała pojawiają się w okresie, kiedy papież ma promulgować indult generalny dla mszy trydenckiej. Kardynał Hoyos od wielu lat opowiadał się za takim rozwiązaniem i był jednym z najzacieklejszych rzeczników pojednania z lefebrystami.

Tymczasem konserwatywny dziennik katolicki "Die Tagespost" donosi, że indult nie nastąpi tak szybko jak się tego spodziewają tradycjonaliści oraz światowe media. Guido Horst, rzymski korespondent dziennika, napisał, że papieski dokument jest rzeczywiście w fazie ostatnich przygotowań, jednak jest kilka kwestii wymagających ustaleń. Chodzi m.in. o sprawę starego i nowego kalendarza liturgicznego oraz ostry sprzeciw wielu biskupów z całego świata. Horst uważa, że ogłoszenie indultu może się przeciągnąć nawet do końca pierwszej połowy 2007 roku.

d3q8aiq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3q8aiq
d3q8aiq
Więcej tematów