Trwa ładowanie...
d2onbq3
rzym

Kara dla Romy

(PAP/EPA)
Przez kilka miesięcy słynny Stadion Olimpijski w Rzymie będzie zamknięty. To kara za zachowanie kibiców Romy w czasie wczorajszego meczu Ligi Mistrzów z Dynamo Kijów. Szwedzki sędzia Anders Frisk, schodząc na przerwę do szatni, został raniony przedmiotem rzuconym z trybun.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kara dla Romy
(PAP/EPA)
d2onbq3

Jak długo rzymski stadion będzie zamknięty? To okaże się jutro – ostateczną decyzję podejmie komisja dyscyplinarna UEFA.

Do incydentu doszło po tym, jak Frisk usunął z boiska francuskiego obrońcę Romy Philippe’a Mexesa. Po czerwonej kartce kibice zaczęli ryczeć „śmierć sędziemu”. Z trybuny honorowej w kierunku arbitra poleciał niewielki metalowy przedmiot – prawdopodobnie zapalniczka lub moneta. Frisk zalał się krwią i upadł.

Mecz piłkarskiej Champions League pomiędzy AS Roma a Dynamem Kijów nie został dokończony. Decyzja o jego zakończeniu zapadła po blisko godzinnym opóźnieniu drugiej połowy. „Frisk nie był w stanie dalej prowadzić spotkania i bał się o swoje bezpieczeństwo” – powiedział delegat UEFA Andre Francioli. Policja analizuje nagrania wideo, by ustalić, kto zaatakował sędziego.

d2onbq3

Dynamo prowadziło 1:0 po bramce Gorana Gavrancica w 29 minucie.

Posłuchaj korespondencji Jacka Moskwy

d2onbq3

Podziel się opinią

Share
d2onbq3
d2onbq3
Więcej tematów