Trwa ładowanie...
01-10-2014 13:27

Kandydat PiS przedstawia swój program dla Katowic

Andrzej Sośnierz rozpoczyna swoją kampanię wyborczą. Mimo, że do partii nie należy, jest kandydatem PiS-u w zbliżających się wyborach prezydenckich w Katowicach.

Share
Kandydat PiS przedstawia swój program dla KatowicŹródło: WP.PL, fot: Andrzej Hulimka
do8eyi2

Sośnierz jako prezydent chce się skupić na kilku podstawowych działaniach. Przede wszystkim wzmocnić pozycję Katowic na tle innych polskich miast.

- Należy przywrócić Katowicom wiodącą rolę w aglomeracji. Ostatnio zaczęły ustępować innym miastom. Należy zająć się funkcjonalną przebudową centrum miasta, czyli tym, jaką rolę ma odgrywać. Centra handlowe zmniejszyły rolę handlu w tym rejonie, zwłaszcza jeśli chodzi o lokalnych przedsiębiorców. Konieczna jest też poprawa komunikacji. Nie ma sensu budować już nowych dróg. Należy myśleć o parkingach i miejscach przesiadkowych - mówił Sośnierz podczas wtorkowej konferencji prasowej.

Inne jego pomysły na rozwój miasta dotyczą sfery kultury. Chce także zatrzymać odpływ mieszkańców, chociaż... sam wyprowadził się z Katowic do Kobióru (powiat pszczyński). Sośnierz przyznaje wprost, że gdyby nie rezygnacja ze startu w wyborach Piotra Uszoka, nie stanąłby do rywalizacji o fotel prezydenta Katowic.

do8eyi2

- Teraz mamy zupełnie nową sytuację. Te wybory to dobra okazja do przemyślenia na nowo polityki miasta - mówił Andrzej Sośnierz.

Działacze partii liczą na porozumienie z prezydentem Uszokiem i jego poparcie dla ich kandydata. Ich zdaniem Sośnierz jest kandydatem uniwersalnym - może liczyć na głosy wyborców różnych środowisk. Polityk był związany zarówno z Platformą Obywatelską, jak i z PiS-em, wcześniej działał także we współpracy z Inicjatywą dla Polski czy ugrupowaniem Polska Jest Najważniejsza. Dziś Sośnierz nie należy do żadnej partii.

do8eyi2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
do8eyi2
do8eyi2
Więcej tematów