Trwa ładowanie...

John Godson przechodzi do klubu PSL

Poseł John Godson przechodzi do klubu Polskiego Stronnictwa Ludowego. Poinformował o tym podczas konferencji prasowej w sejmie przewodniczący klubu, Jan Bury.

Share
John Godson przechodzi do klubu PSL
Źródło: WP.PL, fot: Łukasz Szełemej
d32qsy5

Godson podziękował prezesowi PSL - Januszowi Piechocińskiemu - za zaproszenie do klubu. Przypomniał, że był członkiem klubu Platformy Obywatelskiej, ale wystąpił z niego, bo wprowadzona została tam dyscyplina poselska w sprawach światopoglądowych. - Cieszę się, że w PSL jej nie ma - oświadczył.

Godson wyraził się z uznaniem o PSL podkreślając, że prowadzi ono "zdroworozsądkową politykę, bardzo potrzebną Polsce". Poseł powiedział jednak, że na razie nie podjął decyzji o wstąpieniu do PSL-u i będzie posłem bezpartyjnym. Formalnie stanie się członkiem klubu ludowców 1 lutego.

Pytany przez dziennikarzy, na czym polegają jego związki z partią ludową jego odpowiedział, że jego ojciec jest z wykształcenia rolnikiem, sam też kończył studia rolniczo-inżynierskie w Nigerii. - Mam sad owocowy. Prawie jeden hektar (...), ale to nie jest najważniejsze - mówił.

d32qsy5

- Odbieram PSL, jako partię chrześcijańsko-chadecko-ludową, która w sprawach gospodarczych i społecznych jest zdroworozsądkowa - ocenił.

Pierwsze spekulacje

Po raz pierwszy media spekulowały o możliwości zasilenia szeregów PSL przez Godsona w grudniu ub. roku. Poseł mówił wtedy, że "z uznaniem patrzy na to, co się dzieje w PSL".

Według źródeł PAP zbliżonych do władz PSL ludowcy dali sobie wtedy czas na ostateczną decyzję o przyjęciu polityka do końca stycznia; w grudniu został on zaproszony na partyjną wigilię.

Schetyna o decyzji Godsona

Grzegorz Schetyna z PO uważa, że Godson miał prawo do takiej decyzji. Szef MSZ powiedział, że poseł przeszedł długą drogę polityczną od dobrego wyniku w wyborach do sejmu, poprzez zmianę barw politycznych w parlamencie i start w wyborach samorządowych, aż po wstąpienie w szeregi ludowców. Godson, zdaniem Schetyny, po prostu podjął decyzję dotyczącą swojej kariery politycznej.

d32qsy5

John Godson pochodzi z Nigerii. W Polsce mieszka od 1993 roku. W 2010 rokiem został pierwszym w Polsce czarnoskórym posłem. Początkowo reprezentował Platformę Obywatelską, ale w 2013 wystąpił z jej klubu i został posłem niezrzeszonym. Później związał się z partią Polska Razem. Był wiceprezesem tego ugrupowania. Został z partii usunięty po tym, jak zagłosował za wotum zaufania dla rządu Tuska.

Po przejściu Godsona kub PSL będzie liczył 39 posłów.

Zobacz również wideo: Godson odchodzi z klubu PO

d32qsy5

Podziel się opinią

Share
d32qsy5
d32qsy5
Więcej tematów