Trwa ładowanie...
dys2591
dys2591
IAR

Jest pomysł na stare choinki

Część choinek, które jeszcze kilka tygodni temu zdobiły nasze mieszkania wylądowała w śmietnikach. Władze Warszawy chcą zrobić z nich użytek. Do końca miesiąca można oddać swoje drzewko do elektrociepłowni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dys2591

Codziennie w innej dzielnicy Warszawy będzie można spotkać specjalny kontener, do którego można wrzucić swoją choinkę. Wiceprezydent stolicy Jarosław Dąbrowski chwali się, że Warszawa chce być ekologicznym miastem i pozyskiwać energię z odnawialnych źródeł. Drzewka trafiają później do warszawskich elektrociepłowni, tłumaczy prezes PGNiG Termika Andrzej Gajewski. Tam są sortowane, oczyszczane i łamane. W częściach trafiają do kotłów, w których są spalane. Para będąca efektem spalania napędza turbiny, które wytwarzają prąd, a następnie służy do ogrzania kaloryferów lub wody w kranach.

W ubiegłym roku w podobnej akcji udało się zebrać około 400 ton choinek. To symboliczna ilość ponieważ w elektrociepłowniach należących do PGNiG Termika w Warszawie i okolicach spala się około 54 tysięcy ton biomasy.

Tegoroczna akcja rozpoczęła się 9 stycznia i potrwa do końca miesiąca. Na stronie internetowej warszawskiego magistratu (http://www.um.warszawa.pl/sites/default/files/attach/aktualnosci/termika_choinki_plan_akcji_-_dzielnice.pdf) można znaleźć harmonogram odbioru drzewek wraz ze szczegółowymi lokalizacjami.

dys2591

Podziel się opinią

Share
dys2591
dys2591
Więcej tematów