Trwa ładowanie...
dnn79kn

Jerzy Ziętek przedstawił swój program dla Katowic

Niezależny kandydat na prezydenta Katowic, poseł Jerzy Ziętek, zaprezentował w czwartek swój program wyborczy i kandydatów na radnych. W ten sposób oficjalnie zainaugurował swoją kampanię wyborczą przed listopadowymi wyborami samorządowymi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jerzy Ziętek przedstawił swój program dla Katowic
(Oficjalna Strona Jerzego Ziętka)
dnn79kn

Jerzy Ziętek jako pierwszy z obecnych kandydatów potwierdził swój udział w wyborach prezydenckich. Zrobił to w sierpniu, zaraz po rezygnacji z działania w strukturach Platformy Obywatelskiej. Dziś jako niezależny kandydat zachęca wyborców hasłem "Katowice miasto dla ludzi".

- Katowice to miasto piękne i bogate - we wspaniałych mieszkańców. Chcę, aby stało się miastem wygodnym do mieszkania, miastem atrakcyjnym do pracy, miastem bezpiecznym, miastem bez barier, miastem, po którym łatwo się poruszać, miastem, które troszczy się o mieszkańców. Wreszcie, po prostu, miastem, w którym o ważnych sprawach decyduje się wspólnie - mówił podczas konferencji Ziętek.

Przede wszystkim program Jerzego Ziętka zakłada przeniesienie głównego akcentu z centrum na dzielnice Katowic. Sposobem na spełnienie tego pomysłu ma być zwiększenie kompetencji rad dzielnic i stworzenie "ratuszy dzielnicowych" - placówek, w których mieszkańcy będą mogli załatwić podstawowe sprawy urzędowe oraz spotkać się na dyżurze z radnymi miasta, policjantami czy strażą miejską.

dnn79kn

- W każdej powinien powstać ratusz dzielnicowy. Będzie składał się z punktu obsługi mieszkańców. To istotne, szczególnie dla seniorów. Dziś muszą oni dojeżdżać do centrum - mówił Ziętek.

Co do centrum Katowic - przebudowa zostanie dokończona w jak najmniej uciążliwy dla mieszkańców sposób, a potem zostanie podzielone na strefy. Strefa żółta (ulica Stawowa, 3 Maja i Wawelska) będzie przeznaczona na kawiarnie i restauracje, niebieska (Mariacka, Staromiejska, Mielęckiego, Dyrekcyjna, Mariacka Tylna) - na rozrywkę, puby i kluby. Łącznikiem ma być rynek.

Ziętek chce także walczyć z wyludnianiem się stolicy Śląska. W jaki sposób? Oferując więcej miejsc w żłobkach i przedszkolach, budowę tanich mieszkań komunalnych i usprawnienie komunikacji pomiędzy dzielnicami. Jednym z jego pomysłów jest budowa linii tramwajowej na południe oraz Rowerowej Trasy Średnicowej.

Jerzy Ziętek podczas konferencji przedstawił także swoich kandydatów do rady miejskiej. Są wśród nich m.in. Andrzej Barczak, Beata Białowąs, Maria Sokół, Marek Mróz, Barbara Żmidzińska, Aleksandra Ziętek, Maciej Borsa, Adam Giza.

- To mocny zespół, fachowcy i eksperci, ludzie, którzy osiągnęli sukces i chcą się nim podzielić. Wiem, że sprawdzą się jako radni naszego miasta - mówił o swoich kandydatach Jerzy Ziętek.

dnn79kn

Podziel się opinią

Share
dnn79kn
dnn79kn
Więcej tematów