Trwa ładowanie...
d2g5jmh
d2g5jmh

Jasna Góra: modlitwy ekspiacyjne

Na Jasnej Górze odbędą się piątek modlitwy ekspiacyjne za profanacje wizerunków Chrystusa i Matki Bożej na wystawie "Irreligia" w Brukseli i pokazie mody w Londynie. Modłom będzie przewodniczył podprzeor paulinów ojciec Marian Lubelski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2g5jmh

Paulini z Jasnej Góry już na początku listopada protestowali przeciw bulwersującej wystawie "Irreligia" w Brukseli. Ich zdaniem oburzające jest między innymi przedstawianie wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej z domalowanymi wąsami i obrazu mężczyzn profanujących Chrystusa. Zakonnicy zaprotestowali także przeciwko londyńskiemu pokazowi mody, przygotowanemu przez projektanta Arkadiusza Weremczuka. Stwierdzili w oświadczeniu, że w sposób bluźnierczy obnoszono tam wizerunki Chrystusa, Matki Bożej i symbole religijne.

Zdaniem paulinów, "ośmieszając symbole religijne, drogie sercom wszystkich Polaków, również niewierzących, autorzy tych niewybrednych ekspozycji okazali bezprzykładny prymitywizm, prostactwo i brak kultury, niegodny Polaków i prawdziwych twórców sztuki". Przypominali też, że obraza uczuć religijnych stanowi poważne naruszenie Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. (agu)

d2g5jmh

Podziel się opinią

Share

d2g5jmh

d2g5jmh
Więcej tematów