Trwa ładowanie...
ycipk-yyov3d
ycipk-yyov3d
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Janusz Czerwiński nowym dyrektorem CBŚ

Nowym dyrektorem Centralnego Biura Śledczego
został Janusz Czerwiński - poinformował dyrektor biura komunikacji społecznej Komendy Głównej Policji Paweł Biedziak. Dotychczasowy szef CBŚ Jerzy Kowalski będzie jego zastępcą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-yyov3d

Oprócz szefa CBŚ zmienią się też szefowie pozostałych biur KGP z wyjątkiem biura finansów, wywiadu kryminalnego i Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego. Formalnie obejmą stanowiska od pierwszego lutego.

Jak powiedział Biedziak, wiąże się to ze zmianą struktury KGP i odmładzaniem kadry kierowniczej - aż dziewięciu z nowych dyrektorów biur KGP zostało przyjętych do policji po roku 1990. Biedziak zaznaczył też, że jedną ze zmian w KGP będzie też odbudowanie biur: kryminalnego i prewencji.

Czerwiński ma 42 lata. Będąc zastępcą dyrektora CBŚ nadzorował operacje specjalne i ochronę świadka koronnego. Wcześniej był m.in. kierownikiem sekcji kryminalnej w Komendzie Miejskiej Policji w Olsztynie oraz naczelnikiem wydziału kryminalnego olsztyńskiej komendy wojewódzkiej.

ycipk-yyov3d

CBŚ powstało 15 kwietnia 2000 r. Pracuje w nim 1800 policjantów. Głównymi zadaniami Biura jest walka z przestępczością zorganizowaną.

Do największych sukcesów CBŚ należy m.in. ujęcie członków ścisłego kierownictwa grupy "pruszkowskiej".

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-yyov3d

ycipk-yyov3d
ycipk-yyov3d
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów