Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Janusz Czerwiński nowym dyrektorem CBŚ

Nowym dyrektorem Centralnego Biura Śledczego
został Janusz Czerwiński - poinformował dyrektor biura komunikacji społecznej Komendy Głównej Policji Paweł Biedziak. Dotychczasowy szef CBŚ Jerzy Kowalski będzie jego zastępcą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Qaqwqwrqw

Oprócz szefa CBŚ zmienią się też szefowie pozostałych biur KGP z wyjątkiem biura finansów, wywiadu kryminalnego i Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego. Formalnie obejmą stanowiska od pierwszego lutego.

Jak powiedział Biedziak, wiąże się to ze zmianą struktury KGP i odmładzaniem kadry kierowniczej - aż dziewięciu z nowych dyrektorów biur KGP zostało przyjętych do policji po roku 1990. Biedziak zaznaczył też, że jedną ze zmian w KGP będzie też odbudowanie biur: kryminalnego i prewencji.

Czerwiński ma 42 lata. Będąc zastępcą dyrektora CBŚ nadzorował operacje specjalne i ochronę świadka koronnego. Wcześniej był m.in. kierownikiem sekcji kryminalnej w Komendzie Miejskiej Policji w Olsztynie oraz naczelnikiem wydziału kryminalnego olsztyńskiej komendy wojewódzkiej.

Qaqwqwrqw

CBŚ powstało 15 kwietnia 2000 r. Pracuje w nim 1800 policjantów. Głównymi zadaniami Biura jest walka z przestępczością zorganizowaną.

Do największych sukcesów CBŚ należy m.in. ujęcie członków ścisłego kierownictwa grupy "pruszkowskiej".

Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw