Trwa ładowanie...
d4f09a5
TVP

Jan Masiel - poseł do zadań specjalnych

Jan Masiel, europoseł, który zasłynął relacjami na żywo z oblężonego przez terrorystów hotelu Taj Mahal w Indiach, jedzie w kolejną niebezpieczną podróż - tym razem do Pakistanu i Strefy Gazy - dowiedział się serwis internetowy tvp.info.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jan Masiel - poseł do zadań specjalnych
(PAP, Fot: Bogdan Borowiak)
d4f09a5

Masiel (wybrany do PE z list Samoobrony) tłumaczy swoje zainteresowanie niebezpiecznymi miejscami ostatnimi przeżyciami z Indii. - Przeżyłem zamach na własnej skórze. Kiedy wróciłem z Bombaju postanowiłem zająć się w PE w większym stopniu sprawami terroryzmu - tłumaczy serwisowi tvp.info.

Do Pakistanu, Masiel jedzie tak jak do Indii, z delegacją europarlamentu. Wizyta rozpoczyna się dziś. - To rutynowy wyjazd, typowy w kontaktach międzyparlamentarnych, ale chce go wykorzystać do poruszenia z moimi rozmówcami sprawy polskiego geologa zamordowanego w Pakistanie - zapewnia Masiel.

Już w środę, po powrocie z Islamabadu europoseł leci do Strefy Gazy. - To nieoficjalna wizyta. Leci na nią kilkunastu europosłów. Chcemy się przyjrzeć jak wygląda sytuacja po stronie palestyńskiej. Mamy jednak też zaplanowane spotkania z władzami Izraela - dodaje.

d4f09a5

Deputowany przyznaje, że rodzina nie popiera jego zainteresowania sprawami terroryzmu. - Odradzali mi te wyjazdy, ale ja się nie wahałem - mówi Masiel. Dodaje, że europarlament nie naraża życia posłów. - Planowany był też wyjazd do Iraku, ale uznano, że jest tam zbyt niebezpiecznie i delegacje odwołano - przypomina.

Karolina Woźniak

d4f09a5

Podziel się opinią

Share

d4f09a5

d4f09a5
Więcej tematów