WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
demokracja
12-06-2005 (15:50)

Jan Kułakowski demokratą.pl

Pierwszy polski negocjator z Unią Europejską, eurodeputowany prof. Jan Kułakowski, wstąpił do Partii
Demokratycznej - demokraci.pl. O swojej decyzji poinformował podczas wielkopolskiej konwencji regionalnej Partii
Demokratycznej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Kułakowski przyznał, że nigdy nie był członkiem żadnej partii politycznej, a do wstąpienia do Partii Demokratycznej przekonały go dwie rzeczy. Po pierwsze to, co zapowiedział Tadeusz Mazowiecki o stworzeniu innej jakości w polityce, a ja Mazowieckiemu zawsze ufałem i sądzę, że z jego udziałem uda się to zrobić, a po drugie, jest to partia, która ma projekt na Europę i która może zmienić podejście do UE - powiedział Kułakowski.

Według Kułakowskiego Partia Demokratyczna chce nie tylko bronić naszych interesów w UE, ale też pragnie, aby Polska była aktywnym członkiem Unii i aby miała realny wpływ na to, jak Unia Europejska się kształtuje.

Jan Kułakowski urodził się w 1930 r. Jest doktorem praw, politykiem i związkowcem. Został wielkopolskim europarlamentarzystą z poparcia Unii Wolności. Był pełnomocnikiem rządu ds. negocjacji członkostwa Polski w UE. Zasiada w Komitecie Integracji Europejskiej i Narodowej Radzie Integracji Europejskiej.

WP

Kułakowski brał udział w powstaniu warszawskim. W 1946 r. jego rodzina wyjechała do Belgii, gdzie zdał maturę i ukończył prawo na katolickim uniwersytecie w Leuven. Aktywnie działał w środowisku emigracyjnym, zajmował się problemami związków zawodowych. W latach 1990-1996 był ambasadorem nadzwyczajnym i pełnomocnym - szefem misji RP przy Wspólnocie Europejskiej w Brukseli.

Kułakowski odznaczony jest Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski (1995), belgijskim Krzyżem Wielkiego Oficera Orderu Leopolda II (1999). W 2001 roku został laureatem Nagrody Kisiela.

Polub WP Wiadomości
WP
WP