Trwa ładowanie...
d4kn9s7
plan
28-02-2004 07:50

Jagieliński bliżej Hausnera

Przewodniczący Federacyjnego Klubu Parlamentarnego Roman Jagieliński powiedział, że jego klub zbliża się do porozumienia z Sojuszem Lewicy Demokratycznej w sprawie planu wicepremiera Jerzego Hausnera. Rozmowy w tej sprawie będą kontynuowane za 3 dni - we wtorek.

d4kn9s7
d4kn9s7

Jagieliński oświadczył w "Sygnałach Dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że plan Hausnera jest korzystny dla Polski. Zastrzegł jednak, że jego klub domaga się zmiany niektórych założeń planu. Według Jagielińskiego, wicepremier Hausner przyjął już część tych postulatów. Różnice zdań dotyczą miedzy innymi tego, komu ma podlegać system ubezpieczeń dla rolników.

Jagieliński powiedział, że członkowie jego klubu nie kierują się przy swych decyzjach chęcią uzyskania stanowisk, ale dobrem Polski. Dodał, że konflikt, który powstał między jego klubem a SLD w styczniu, podczas głosowania nad budżetem, nie dotyczył stanowisk, ale tego, że Federacyjny Klub był za innym podziałem środków specjalnych budżetu. Jagieliński oświadczył, że przyjął przeprosiny przewodniczącego klubu SLD Krzysztofa Janika, który po styczniowym głosowaniu powiedział do posłów klubu Jagielińskiego "Na drzewo!". "Tak jest w polityce" - skomentował Jagieliński.

Szef Federacyjnego Klubu Parlamentarnego zaprzeczył, jakoby jeden z członków jego klubu, Stanisław Głębocki, rozważał powrót do klubu Samoobrony. Dodał, że media podają wiele nieprawdziwych informacji o jego klubie i o nim.

d4kn9s7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kn9s7
Więcej tematów