Trwa ładowanie...
d3hek9v

Islamiści wysadzili irański samolot?

Saudyjska gazeta "Asz-Szark Al-Asuat" opublikowała oświadczenie grupy Brygady Abu Bakra, która twierdzi, że jej członkowie odpowiadają za czwartkową katastrofę irańskiego samolotu. Iljuszyn-76 z żołnierzami z elitarnej Gwardii Rewolucyjnej roztrzaskał się o zbocze góry w okolicach Kermanu - zginęły 302 osoby.

Share
d3hek9v

W opublikowanym oświadczeniu czytamy, że grupa będzie kontynuować działania przeciwko władzom w Teheranie. Zdaniem gazety, zamach mógłby być odpowiedzią na zatrzymanie grupy bojowników al-Qaedy, którzy dostali się do Iranu z Pakistanu.

Irańska Gwardia Rewolucyjna, której żołnierze znajdowali się na pokładzie samolotu podlega tylko najwyższemu przywódcy duchowemu Iranu ajatollahowi Chameneiemu i liczy około 120 tysięcy członków.

Wojskowy samolot transportowy Iljuszyn-76 z żołnierzami na pokładzie leciał z Zahedanu, przy granicy z Pakistanem i Afganistanem, do Kermanu. Roztrzaskał się uderzając w górę tuż przed lądowaniem, 30 kilometrów od lotniska. Łączność radiowa została przerwana około godziny 18.00 czasu miejscowego. Chwilę wcześniej pilot skarżył się kontrolerom lotów w Kermanie na złą pogodę.(ck)

d3hek9v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hek9v
d3hek9v
Więcej tematów