Trwa ładowanie...
dpz102h

Iran zapowiada kontynuowanie programu nuklearnego

Iran będzie kontynuować realizację swego programu nuklearnego - zapowiedział najwyższy przywódca duchowo-polityczny tego kraju, ajatollah Ali Chamenei.

Share
dpz102h

Iran nie zabiega o broń nuklearną. Chce pokojowo wykorzystywać energię atomową, będziemy dalej iść tą drogą i dojdziemy do celu - powiedział Chamenei w przemówieniu na żywo w państwowej telewizji.

Światowe mocarstwa przygotowały dla Iranu pakiet zachęt m.in. w dziedzinie handlu, mający skłonić Teheran do zawieszenia jego programu nuklearnego. Szef unijnej dyplomacji Javier Solana ma wkrótce pojechać do Teheranu, by przedstawić tę propozycję.

Chamenei przemawiał tydzień po tym, jak Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA) wyraziła w swym raporcie poważne zaniepokojenie działaniami Iranu na rzecz uzyskania broni jądrowej, domagając się jednocześnie "istotnych wyjaśnień" w tej sprawie.

Zachód podejrzewa, że irański program atomowy zmierza do wyprodukowania broni nuklearnej. Teheran odpiera te zarzuty, twierdząc, iż chce wzbogacać uran wyłącznie w celu uzyskania paliwa do elektrowni jądrowych.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
dpz102h

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpz102h
dpz102h
Więcej tematów