Trwa ładowanie...
d2zoiul

Iran zapowiada kontynuowanie programu nuklearnego

Iran będzie kontynuować realizację swego programu nuklearnego - zapowiedział najwyższy przywódca duchowo-polityczny tego kraju, ajatollah Ali Chamenei.

Share
d2zoiul

Iran nie zabiega o broń nuklearną. Chce pokojowo wykorzystywać energię atomową, będziemy dalej iść tą drogą i dojdziemy do celu - powiedział Chamenei w przemówieniu na żywo w państwowej telewizji.

Światowe mocarstwa przygotowały dla Iranu pakiet zachęt m.in. w dziedzinie handlu, mający skłonić Teheran do zawieszenia jego programu nuklearnego. Szef unijnej dyplomacji Javier Solana ma wkrótce pojechać do Teheranu, by przedstawić tę propozycję.

Chamenei przemawiał tydzień po tym, jak Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA) wyraziła w swym raporcie poważne zaniepokojenie działaniami Iranu na rzecz uzyskania broni jądrowej, domagając się jednocześnie "istotnych wyjaśnień" w tej sprawie.

Zachód podejrzewa, że irański program atomowy zmierza do wyprodukowania broni nuklearnej. Teheran odpiera te zarzuty, twierdząc, iż chce wzbogacać uran wyłącznie w celu uzyskania paliwa do elektrowni jądrowych.

d2zoiul
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zoiul
d2zoiul
Więcej tematów