Trwa ładowanie...
d34irex

Internet przez gniazdko?

(inf. własna)

d34irex
d34irex

Postaramy się mieć niższe ceny niż inni dostawcy usług telekomunikacyjnych - powiedziała Wirtualnej Polsce pani Magdalena Gilewicz z Biura Komunikacji Społecznej STOEN, warszawskiego dostawcy usług... energetycznych. W sierpniu w stołecznym Wilanowie ruszają testy nowoczesnej technologii PLC, która umożliwia transmisję sygnału telekomunikacyjnego po kablu, którym dostarczany jest prąd.

Technologia PLC jest jak dotąd stosowana jedynie w Niemczech i Szwajcarii. STOEN chciałby uruchomić podobną usługę w Warszawie. Zainteresowane nią są również zakłady energetyczne w Gdańsku i Zamościu.

Korzystanie z telefonu czy Internetu przez zwykłe gniazdko elektryczne możliwe będzie dzięki zastosowaniu modemu, który STOEN będzie nieodpłatnie wynajmował abonentom.

Testy będą przeprowadzane na niewielkim i spokojnym osiedlu. Pani Gilewicz twierdzi, że na dużych osiedlach, przy większym poborze mocy mogą pojawić się inne problemy z transmisją, ma jednak nadzieję, że po zakończeniu testów, co planowane jest na koniec tego roku, STOEN będzie mógł zaproponować nową usługę wszystkim 800 tys. swoich klientów.(ck)

d34irex
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34irex
Więcej tematów