Trwa ładowanie...
dk0w2hd

Internet pomoże w spisie powszechnym

Na stronie internetowej Głównego Urzędu
Statystycznego znajduje się instrukcja dla osób, które chcą same
wypełnić formularz do Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i
Mieszkań oraz Powszechnego Spisu Rolnego.

dk0w2hd
dk0w2hd

Instrukcję zatwierdził Generalny Komisarz Spisowy Prezes Głównego Urzędu Statystycznego Tadeusz Toczyński. Można ją znaleźć na stronie GUS: www.stat.gov.pl. W prawy górnym rogu znajduje się tam odnośnik do Narodowego Spisu Powszechnego.

Według GUS, spis przeprowadzany samodzielnie nie będzie nastręczał trudności, jeżeli osoby, które się na niego zdecydowały zapoznają się z instrukcją i uważnie przeczytają treść pytań oraz wyjaśnienia do nich. W razie problemów zawsze można zwrócić się do rachmistrza lub gminnego biura spisowego.

Na stronie internetowej Urzędu znajdują się informacje m.in.: o podstawach prawnych spisu, formularzach i sposobie ich wypełniania. Wyjaśnione jest też jak wypełnić ankietę i jak rozumieć pytania w niej zawarte.

Narodowy Spis Powszechny i Powszechny Spis Rolny rozpoczną się w najbliższy wtorek. Przez 19 dni do wszystkich osób mieszkających w Polsce powinni dotrzeć rachmistrzowie i zadać im szereg pytań. Odpowiedzi dadzą obraz polskiego społeczeństwa.

dk0w2hd

Rachmistrzowie poproszą m.in. o podanie: miejsca zamieszkania, standardu lokalu, w jakim mieszkamy, stanu cywilnego, wykształcenia, zawodu, pracy i narodowości. Dobrowolne będzie dla kobiet wypełnienie formularza dotyczącego liczby dzieci. Rolnicy zostaną spytani o powierzchnię i strukturę gospodarstwa, posiadane maszyny oraz stosowane nawozy i pestycydy.

Zgodnie z ustawą o spisie powszechnym, niektórych danych nie wolno zbierać - na przykład informacji o wyznaniu, stanie zdrowia czy dochodzie.

Osoby, które nie życzą sobie kontaktu z rachmistrzem mogą spisać się same. W tym celu muszą wziąć od rachmistrza formularze i umówić się z nim na odbiór wypełnionych ankiet. (and)

dk0w2hd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dk0w2hd
Więcej tematów