Trwa ładowanie...
debmwbr

Internet, miłość i wirus


Nie ma jednoznacznej i prostej odpowiedzi na pytanie: jak ochronić się przed wirusami komputerowymi - stwierdzili w środę organizatorzy konferencji p.t. "Internetowe infekcje walentynkowe". Spotkanie było także okazją do zainaugurowania III edycji konkursu Teraz Internet, który promuje najlepsze strony internetowe.

debmwbr
debmwbr

Termin konferencji - dzień przed Walentynkami - nie był przypadkowy. Dwa lata temu zaatakował bowiem wirus "I love you", który zainfekował wiele tysięcy systemów komputerowych.

Specjaliści zaproszeni przez Solidną Firmę oraz Centrum Multimedialne Foksal w Warszawie zwracali uwagę na to jak ważne są zabezpieczenia przeciw wirusom w firmach. Kierownictwo powinno myśleć o bezpieczeństwie, bo utracenie danych oznacza często ogromne starty.

Zaznaczono także, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to jak uchronić się przed wirusami. Najlepszą radą jest "szklanka wody zamiast" - żartowali organizatorzy. Ale jak w obecnych czasach obyć się bez nowoczesnych systemów komputerowych? - pytali.

Podczas środowego spotkania wręczono także coroczne nagrody w konkursie "Dziennikarz, który najwięcej wie o miłości". Zwycięzcami zostali: Ewa Drzyzga z TVN za program "Rozmowy w toku", Tomasz Kamel z TVP SA, prowadzący "Randkę w ciemno" oraz Andrzej Komorowski - dziennikarz, publicysta i seksuolog. (reb)

debmwbr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
debmwbr
Więcej tematów