Trwa ładowanie...
d41dsct

Internauci WP: koalicja nie przetrwa

(inf.własna)

d41dsct
d41dsct

W ankiecie Wirtualnej Polski, w której zadaliśmy pytanie, czy obecna koalicja rządowa przetrwa całą czteroletnią kadencję parlamentu od piątku wypowiedziało się ponad 5600 internautów. 60% z nich stwierdziło, że koalicja upadnie, 36% uważa, że przetrwa, a 4% nie ma zdania.

PL uważa, że nie przetrwa nie tylko rząd, ale i parlament. Według niego, upadek rządu może nastąpić z kilku przyczyn. Po pierwsze widać już dzisiaj, że w referendum Polacy powiedzą nie integracji z Unia Europejską na warunkach "wynegocjowanych" przez SLD-UP-PSL. Po drugie rozdźwięk pomiędzy deklaracjami wyborczymi SLD i realizmem rządzenia jest jeszcze większy niż w przypadku rządu AWS. Spowodować to może niekontrolowany wybuch - a w konsekwencji rozpad koalicji i znów - przedterminowe wybory. Ten wariant rozwoju sytuacji jest możliwy, ale mniej prawdopodobny niż poprzedni.

Mniej tragiczny scenariusz rysuje Marycha twierdząc, że PSL wystąpi z rządu, gdyż nie zostanie wprowadzony postulowany przez Stronnictwo podatek importowy. Oby tylko. Rząd mniej stabilny, ale bardziej spójny, przy pomocy rozsądnych posłów zrobi więcej niż przy tych żądnych władzy (pieniędzy) chłopach - pisze Marycha.(ck)

d41dsct
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41dsct
Więcej tematów