Trwa ładowanie...
d198m6v
d198m6v

Internauci: ograniczyć immunitet parlamentarny

(inf. własna)
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d198m6v

W ankiecie Wirtualnej Polski zapytaliśmy internautów, czy są za ograniczeniem, zlikwidowaniem czy pozostawieniem bez zmian immunitetu parlamentarnego. Większość respondentów proponowała ograniczenie immunitetu (60%), znaczna część (34%) postulowała jego zniesienie. Zaledwie 5% respondentów broniło dotychczasowego przywileju polskich parlamentarzystów, a co setny nie miał zdania w tej sprawie. Głosowało ponad 14 tys. osób.

_ Osądzić wszystkich, którzy są na bakier z prawem - od lewego, do prawego. Dlatego należy znieść immunitet całkowicie; sędziom również. Wtedy możemy oczekiwać Państwa Prawa_ - napisał Iwo. Za całkowitym zniesieniem immunitetu była również Koko mo. _ Zlikwidować całkowicie. Kim niby jest ten poseł? Czym poseł różni się od normalnego człowieka? Powinno się bardziej zaostrzyć warunki poselskie_ - apelowała.

d198m6v

Mniej rygorystyczny był Qba. Zupełne zniesienie immunitetu wprowadzi straszny chaos. Należy go tylko ograniczyć. Poparł go Waldi Miklaszewski (wiktor), postulując, by immunitet nie obejmował przestępstw kryminalnych. Podobną opinię wyraził Emanuel Furmańczyk. Jego zdaniem, immunitet powinien być ograniczany, jednakże tylko w pewnych szczególnych przypadkach - np. wtedy, gdy przeciw posłowi toczy się postępowanie karne. _ Nie możemy pozwolić, by w "państwie prawa" bandyci zasiadali w ławach sejmowych i śmiali się z wymiaru sprawiedliwości_ - napisał internauta.

Ripostował Tygrys01 - _ Przeglądając opinie odnosi się wrażenie, że świadomi praw obywatelskich internauci wybrali na posłów samych łotrów. Odrobinę rozwagi i zastanowienia się nad celem immunitetu; czyżby wprowadzono go wyłącznie po to, aby bronić przestępców w ławach poselskich? Przecież istnieje procedura pozbawienia immunitetu w uzasadnionych przypadkach, ale równocześnie immunitet uniemożliwia władzy prokuratorsko-sądowniczej eliminację niewygodnych politycznie przeciwników, trzeba o tym pamiętać!_

Wszystkich ankietowanych starał się pogodzić Marek: __Jeśli nasze prawo będzie działało tak, jak dotąd, to chyba nie ma większego znaczenia, czy ograniczy się immunitet. (miz)

d198m6v

Podziel się opinią

Share

d198m6v

d198m6v
Więcej tematów