Trwa ładowanie...
d1npgti

Informator Leppera na wolności

Bogdan G., informator Andrzeja Leppera po 2 miesiącach spędzonych w więzieniu wyszedł w piatek na wolność. W Olsztynie odbyła się pierwsza rozprawa przeciwko zarządcy gospodarstwa w Klewkach koło Olsztyna. Bogdan G. jest oskarżony o wyłudzenie pieniędzy z firmy Inter-Commerce.
Share
d1npgti

Bogdan G. ponad rok był dyrektorem do spraw handlowych gospodarstwa w Klewkach, należącego do firmy Inter-Commerce.

Była to druga, tym razem udana, próba rozpoczęcia procesu. Wcześniej było to niemożliwe, bo oskarżony nie stawiał się w sądzie. Wydano za nim wówczas list gończy.

Prokurator postawił Bogdanowi G. pięć zarzutów. Jest on oskarżony o wyłudzenie pieniędzy, nielegalną sprzedaż krów i koni, fałszowanie dokumentów oraz grożenie pracownikom gospodarstwa w Klewkach. Firma Inter-Commerce twierdzi, że przez oskarżonego straciła prawie 500 tysięcy złotych.

Bogdan G. nie przyznaje się do winy.

Na sali sądowej pojawił się też w charakterze oskarżyciela posiłkowego prezes Inter-Commerce Rudolf Skowroński. Teraz przesłuchiwane są osoby, którym miał grozić Bogdan G.

Biegły psychiatra na wniosek sądu wydał opinię, w której napisał, iż Bogdan G. jest zdrowy psychicznie, ma wysoki iloraz inteligencji i może uczestniczyć w sprawie.(IAR,PAP,ck,miz)

d1npgti

Podziel się opinią

Share
d1npgti
d1npgti
Więcej tematów