Trwa ładowanie...
d9mttzf

Informator Leppera - Bogdan G. zdrowy psychicznie

Bogdan G., informator Andrzeja Leppera, jest zdrowy psychicznie. Biegli sądowi wydali opinię o jego poczytalności. Bogdan G. został przebadany na wniosek prokuratora, poinformował olsztyński sędzia Arkadiusz Żmudziński. Badania zlecono po tym jak Bogdan G. opowiadał o hodowli bakterii wąglika w Klewkach i działaniach talibów w tej miejscowości.
Share
d9mttzf

Bogdan G. przebywa od początku stycznia w areszcie w Olsztynie, gdzie czeka na proces. Jest oskarżony o sprzeniewierzenie prawie 500 tysięcy złotych firmy Inter-Comerce, w której pracował.

G. zasłynął jako informator Leppera. Twierdził, że był świadkiem przekazywania łapówek pięciu politykom SLD i Platformy Obywatelskiej, przez biznesmena Rudolfa Skowrońskiego, właściciela gospodarstwa rolnego w Klewkach w warmińsko-mazurskiem.

Skowroński miał - według G. - brać udział w przemycie narkotyków z Afganistanu, pod pozorem handlu kamieniami szlachetnymi. Andrzej Lepper - pod wpływem tych opowieści - poinformował publicznie, że w Klewkach dokonywano doświadczeń z bakteriami wąglika na tamtejszych krowach. (mp)

d9mttzf

Podziel się opinią

Share
d9mttzf
d9mttzf
Więcej tematów