Trwa ładowanie...
d15uy3j
d15uy3j
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Ile kosztuje referendum?

Jednodniowe referendum kosztuje 90 mln zł, z czego diety dla obwodowych komisji wyborczych to ponad 35 mln zł. Karty do głosowania będą kosztować 4 mln zł - mówi w rozmowie z PAP szefowa Krajowego Biura Wyborczego Beata Tokaj.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d15uy3j

6 września Polacy odpowiedzą w referendum na trzy pytania:
- czy są "za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu";
- czy są "za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa"
- czy są "za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości, co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika".

Jak mówi Tokaj, sporządzenie spisu osób uprawnionych do głosowania kosztuje ponad 7 mln zł. - Reszta to wspomaganie informatyczne, działalność komisarzy wyborczych, obwodowych komisji, wydatki kancelaryjne, w tym karty do głosowania i nakładki na karty - dodaje.

- Gdyby referendum zostało poszerzone o kolejne pytania i te pytania byłyby na tej samej karcie do głosowania, koszty referendum w ogóle by nie wzrosły. Jeżeli byłaby to druga karta do głosowania, koszty wzrastają o 4 miliony - mówi Beata Tokaj.

d15uy3j

Podziel się opinią

Share

d15uy3j

d15uy3j
Więcej tematów