Trwa ładowanie...
d2dze3g

"Ida" zdobyła Oscara!

"Ida" triumfuje. Film Pawła Pawlikowskiego otrzymał nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej, czyli Oscara. Obraz zwyciężył w kategorii najlepszy obraz nieanglojęzyczny.
Share
"Ida" zdobyła Oscara!
Źródło: Ida
d2dze3g

- Oscara otrzymuje "Ida" - zabrzmiało na scenie Dolby Theatre w Hollywood, gdzie odbyła się gala Amerykańskiej Akademii Filmowej.

Post użytkownika The Academy.

Zdobycie Oscara przez "Idę" to największe wyróżnienie dla filmu Pawła Pawlikowskiego. Obraz otrzymał również angielską nagrodę BAFTA w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny i hiszpańską nagrodę Goya dla najlepszego filmu europejskiego.

d2dze3g

Post użytkownika IDA THE FILM (Official).

Wcześniej film zdobył między innymi trzy Polskie Nagrody Filmowe - Orły, Złotą Żabę na festiwalu Camerimage czy pięć Europejskich Nagród Filmowych. "Ida" otrzymała również nominację do Złotych Globów, przyznawanych przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej, jednak nie dostała nagrody.

Post użytkownika IDA THE FILM (Official).

Bohaterką filmu "Ida" jest młodziutka zakonnica, sierota, od dziecka wychowywana przez siostry zakonne, która tuż przed złożeniem ślubów czystości, musi wyruszyć w podróż i odwiedzić swoją ciotkę, jedyną żyjącą krewną. Kiedy ścieżki tych dwóch kobiet się krzyżują, rozpoczyna się zachwycające kino drogi w wykonaniu fantastycznej Agaty Kuleszy oraz debiutującej na dużym ekranie amatorki - Agaty Trzebuchowskiej. Była prokurator czasów stalinowskich, posyłająca na śmierć bez mrugnięcia okiem "zdrajców narodu" oraz niewinna i niedoświadczona przyszła służebnica kościoła wyruszą w podróż, żeby zmierzyć się z tragiczną historią swojej rodziny.

d2dze3g

Podziel się opinią

Share
d2dze3g
d2dze3g
Więcej tematów