Trwa ładowanie...
d2mbwp3

Holender winny śmierci 58 Chińczyków

Holenderski kierowca ciężarówki Perry Wacker został w czwartek skazany przez brytyjski sąd na 14 lat więzienia za nieumyślne spowodowanie śmierci 58 Chińczyków. W czerwcu chińscy imigranci udusili się w kontenerze na ciężarówce Wackera, podczas próby nielegalnego przekroczenia granicy Wielkiej Brytanii.

Share
d2mbwp3

Współwinnym śmierci Chińczyków sąd w Maidston uznał również Ying Guo, który pośredniczył w przemycie nielegalnych imigrantów. Mężczyzna został skazany na sześć lat więzienia. Jak poinformowała prokuratura, 27 ofiar miało przy sobie jego numer telefonu.

Zdaniem prokuratury, Perry Wacker przypieczętował los ofiar, kiedy w czasie przeprawy promowej przez Kanał La Manche zamknął jedyny otwór wentylacyjny w kontenerze, aby ewentualne hałasy nie wzbudziły podejrzeń. Sam udał się na wyższy pokład promu i potem, w ciągu pięciu godzin, nie sprawdził, co się działo z ludźmi.

Podczas procesu Wacker zeznał, że nie wiedział, iż ofiary były w kontenerze. Nie przyznał się również do zamknięcia otworu wentylacyjnego. Utrzymywał ponadto, że przejął kurs do Wielkiej Brytanii od kolegi, ponieważ potrzebował pieniędzy.

Według prokuratury, Wacker odgrywał istotną rolę w przemycie imigrantów, a ładunek pomidorów miał być jedynie kamuflażem. (mon, jask)

d2mbwp3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mbwp3
d2mbwp3
Więcej tematów