Trwa ładowanie...
d25p58a
IAR

Hillary Clinton w tarapatach

Spada popularność głównej kandydatki demokratów w amerykańskich prawyborach prezydenckich - Hillary Clinton. W stanie New Hampshire wyprzedził ją nawet jeden z rywali - lewicowy kandydat Bernie Sanders. Wśród republikanów najmocniejszą pozycję ma nadal ma Donald Trump.
Share
Hilary Clinton
Hilary ClintonŹródło: AFP, Fot: NICHOLAS KAMM
d25p58a

W New Hampshire, który jest kluczowym stanem w amerykańskich prawyborach prezydenckich, Sandersa popiera 41% demokratów, podczas gdy Clinton tylko 32%. Określający siebie mianem socjalisty Sanders zbliżył się też w sondażach do Clinton w innym ważnym stanie - Iowa. Przewaga byłej sekretarz stanu stopniała tam z 25 do 10 punktów procentowych. I choć 73-letniemu Sandersowi mało kto daje szansę na nominację, najnowsze sondaże muszą niepokoić obóz Hillary Clinton. Niektórzy demokraci widząc słabość jej kandydatury wzywają do startu wiceprezydenta Joe Bidena.

Wśród republikanów pozycję lidera umacnia kontrowersyjny miliarder Donald Trump. Prowadzi on w sondażach we wszystkich ważnych stanach i we wszystkich grupach demograficznych. Były gubernator Florydy Jeb Bush nie może przekonać do siebie wyborców. W stanach, w których odbędą się pierwsze prawybory spadł na trzecią lub czwartą pozycję.

d25p58a

Podziel się opinią

Share
d25p58a
d25p58a
Więcej tematów