Trwa ładowanie...
d236fei

Hewlett-Packard gotów do renegocjacji

Prezes zarządu firmy Hewlett-Packard Polska - Andrzej Dopierała - powtórzył w środę, że jego firma jest gotowa do renegocjacji kontraktu z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, dotyczącego budowy systemu ewidencji rolnej IACS.

d236fei
d236fei

W wywiadzie dla Programu Trzeciego Polskiego Radia Dopierała powiedział, że Hewlett-Packard jest gotów spełnić postulaty Agencji. Podkreślił jednak, że renegocjacje powinny polegać na przedstawieniu stanowisk wyjściowych obu stron i wypracowaniu wspólnego stanowiska.

Andrzej Dopierała oświadczył, że jego firma deklarowała gotowość do renegocjacji kontraktu już od listopada zeszłego roku, gdy pojawiła sie propozycja rozdzielenia części informatycznej i nieinformatycznej systemu. Oznacza to, zdaniem Dopierały, istotną zmianę warunków kontraktu.

Hewlett-Packard zgadza się więc, jak podkreślił prezes, na rozdzielenie obu części systemu, czego żąda Agencja. Firma może się też pod pewnymi warunkami zgodzić na zerwanie umowy w sprawie utrzymania systemu, gdyż ma ona dla Hewlett-Packard znaczenie drugorzędne. Może też wyrazić zgodę na przekazanie państwu praw autorskich do oprogramowania, użytego w systemie. Nie wyklucza również zmniejszenia przewidzianych w kontrakcie honorariów, ale pod warunkiem uzwzględnienia całego zakresu zadania.

Prezes Dopierała podkreślił, że trudność w renegocjacji umowy polega na konieczności uzgodnienia wielu szczegółów. Dodał jednak, że jeśli rozmowy zaczną się w srodę, to będzie można zakończyć je w tym tygodniu, tak jak chce rząd. Dopierała nie wyklucza, że otrzyma od Agencji nowe propozycje aneksu do kontraktu. Poprzednie propozycje firma dostała we wtorek po południu z żądaniem zaakceptowania ich w środę do 8.30.

d236fei

Prezes Hewlett-Packard Polska nie zgodził się z opinią nowego prezesa Agencji Aleksandra Bentkowskiego, który powiedział, że Agencja otrzymała produkty małej wartości. Podkreślił, że jego firma spełniła wszystkie warunki przetargu. Dopierała dodał, że realizacja części informatycznej systemu jest zaawansowana w 50%, a prace są zgodne z harmonogramem kontraktu. Wykonano też część działań nieinformatycznych. (ajg)

d236fei
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d236fei
Więcej tematów