Trwa ładowanie...
db9x82f
IAR

Hakerzy walczą z Państwem Islamskim

Tysiące internetowych profili zwolenników Państwa Islamskiego upubliczniła międzynarodowa organizacja hakerska Anonymous. Na akcję zareagował Twitter, stopniowo likwidując podejrzane konta. Działania hakerów poparł też Facebook, cofając wczoraj decyzję o zablokowaniu cyber-aktywistom dostępu do ich własnej strony.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hakerzy walczą z Państwem Islamskim
(WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
db9x82f

Na cyber-wojnę z Państwem Islamskim Anonymous ruszyła w styczniu. Organizacja, zrzeszająca hakerów z całego świata, zablokowała wówczas kilkaset kont użytkowników Facebooka i Twittera. W sieci ukazał się komunikat, wyjaśniający, że to początek operacji, której celem jest zwrócenie uwagi na niepokojącą aktywność dżihadystów w mediach społecznościowych.

W poniedziałek hakerzy z Anonymous ujawnili kolejnych 9200 kont twitterowych, należących do zwolenników Państwa Islamskiego. Zapowiedzieli też dalsze działania.

Członkowie Anonymous od dekady przeprowadzają spektakularne cyber-ataki na korporacje i instytucje państwowe, które - ich zdaniem - łamią prawa człowieka do wolności. Wśród ich celów był już zarówno kościół scjentologiczny, jak i CIA.

db9x82f

Przez niektórych uważani za szlachetnych Janosików internetu, przez innych traktowani są jak zwykli cyber-przestępcy. Sami w internetowych oświadczeniach, gdzie pojawia się ich charakterystyczne logo, podkreślają, że nie da ich się zdefiniować.

Zobacz również wideo: Hakerzy grożą Sony Pictures

db9x82f

Podziel się opinią

Share
db9x82f
db9x82f
Więcej tematów