Trwa ładowanie...
ddf9ash

Gorzów: policjant raniony nożem

Policja zatrzymała trzech sprawców napadu na grupę maturzystów. W czasie interwencji jeden z
funkcjonariuszy został zraniony nożem w rękę - poinformował rzecznik prasowy policji w Gorzowie, Wiesław Ciepiela.

Share
ddf9ash

Policjantowi trzeba było założyć kilka szwów. Dzięki szybkiej interwencji policji nikt inny nie doznał obrażeń. Obecnie powołana grupa śledcza poszukuje pozostałych sprawców napadu. Możliwe, że są oni członkami jednej z grup subkulturowych.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę około godz. 2:00 w nocy, w jednym z ogródków działkowych w Gorzowie. Na maturzystów, którzy świętowali zdanie egzaminów, napadła grupa młodych ludzi. Po otrzymaniu zgłoszenia we wskazane miejsce udały się dwa radiowozy.

Kilku sprawców widząc nadjeżdżającą policję zaczęło uciekać, trzech z nich zatrzymano. Jeden z nich podczas interwencji ranił nożem policjanta.

ddf9ash

Kilka lat temu w Warszawie podobna napaść na maturzystów zakończyła się tragicznie, dlatego gorzowscy policjanci zareagowali natychmiast. To, że było to konieczne, potwierdziła agresja napastników, którzy nawet w stosunku do policjanta nie zawahali się użyć noża - powiedział Ciepiela.

Dwóch z zatrzymanych to nieletni, obecnie przebywają w izbie dziecka. Trzeci jest pełnoletni i przebywa w policyjnej izbie zatrzymań. Zdaniem Ciepieli, zatrzymanie pozostałych członków grupy jest kwestią czasu. (mag)

ddf9ash

Podziel się opinią

Share
ddf9ash
ddf9ash
Więcej tematów