Trwa ładowanie...
dldz4nh

Goryszewski: obniżyć stopy o 8 punktów

Henryk Goryszewski, startujący w wyborach z listy Ruchu Społecznego Alternatywa uważa, że w celu załatania dziury budżetowej należy m.in. obniżyć stopy procentowe o 8 punktów do połowy przyszłego roku.

dldz4nh

Na wtorkowej konferencji prasowej, były szef sejmowej komisji finansów uznał, że propozycje rządowe w tej sprawie są - jak to ujął - żenujące.

Według niego, by ratować finanse publiczne państwa należy m.in.: zredukować stopy procentowe o ok. 8 punktów procentowych do połowy przyszłego roku; podnieść podatek VAT na towary i usługi luksusowe, m.in. towary importowane i wycieczki zagraniczne; zredukować poziom akcyz na niektóre towary, m.in. papierosy i alkohol, ponieważ są za wysokie; wprowadzić podatek importowy oraz zaciągnąć kredyt "pomostowy" w instytucji międzynarodowej, bo - jak mówił Goryszewski - tego nie da się uniknąć.

Ponadto - w ocenie Goryszewskiego - rzeczywiste przyczyny załamania się finansów publicznych to podporządkowanie gospodarki doktrynie liberalno-monetarnej oraz dwuwładza rządu i Rady Polityki Pieniężnej. Żadna gospodarka nie może mieć dwóch niezależnych od siebie centrów kierowniczych - uzasadniał swoje stanowisko Goryszewski. (jd)

dldz4nh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dldz4nh
Więcej tematów