Trwa ładowanie...

Google Doodle na 11 listopada

• Google zmieniło swoje logo na 11 listopada
• Google Doodle jest biało-czerwone i zamiast drugiego „O” jest polska flaga
• Rok temu okolicznościowe logo wzbudziło kontrowersje

Google Doodle na 11 listopadaŹródło: Google
dufo6p6
dufo6p6

Google postanowiło uczcić Święto Niepodległości na swój sposób. W najpopularniejszej przeglądarce zobaczymy dzisiaj Google Doodle.

Dominuje biało-czerwona kolorystyka, a w samym środku okolicznościowego Google Doodle znajduje się polska flaga. I nie jest to pierwszy raz w historii najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej, że w ten sposób przypomina o 11 listopada.

Najczęściej litery loga zmieniały swój kolor tworząc polską flagę. Google Doodle nie zmieniło kolorów liter w 2010 roku, ale po wtedy po drugiej literce „G” wyrastał maszt z polską flagą.

Zmienione logo z okazji Święta Niepodległości czasami wzbudza też kontrowersje. W zeszłym roku poseł Krystyna Pawłowicz napisała, że protestuje przeciwko Google Doodle z bocianem. Rok temu, według posłanki Google powinien umieścić orła zamiast, jak to określiła, zgarbionego i starego bociana z poszarpanymi piórami.
##Narodowe Święto Niepodległości
Narodowe Święto Niepodległości obchodzimy 11 listopada, ponieważ w tym dniu w 1918 roku Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Również 11 listopada Niemcy podpisały zawieszenie broni kończące I wojnę światową.

dufo6p6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dufo6p6
Więcej tematów