Trwa ładowanie...
d14f71o

GIODO, czyli Ewa Kulesza

Senat wyraził w środę zgodę na powołanie Ewy
Kuleszy na stanowisko Generalnego Inspektora Ochrony Danych
Osobowych. Kulesza po raz drugi będzie sprawować tę funkcję.

Share
d14f71o

Za wyrażeniem zgody głosowało 51 senatorów, przeciw było 20, wstrzymało się 16.

Sejm wybrał Kuleszę na stanowisko Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych 26 kwietnia. Za jej kandydaturą było 340 posłów, przeciw - 15, a wstrzymało się 12.

Ewa Kulesza jest prawnikiem; ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Na tym wydziale podjęła pracę po studiach i obroniła doktorat. Od 1996 r. do chwili powołania na stanowisko Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych łączyła pracę na Uniwersytecie Łódzkim z zatrudnieniem w Trybunale Konstytucyjnym na stanowisku radcy do spraw orzecznictwa. Od stycznia do kwietnia 1998 r. była doradcą ministra pracy.

4 kwietnia 1998 r. została wybrana przez Sejm na stanowisko pierwszego w Polsce Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Kadencja upłynęła 23 kwietnia tego roku.

Do zadań Generalnego Inspektora należy m.in.: kontrola zgodności przetwarzania danych z przepisami o ochronie danych osobowych, wydawanie decyzji administracyjnych i rozpatrywanie skarg w sprawach wykonania przepisów o ochronie danych osobowych, prowadzenie rejestru zbioru danych oraz udzielanie informacji o zarejestrowanych zbiorach. (and)

d14f71o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14f71o
d14f71o
Więcej tematów