Trwa ładowanie...
d1t889s
d1t889s

Gang "Krasnala" rozbity

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego we Wrocławiu rozbili gang Dariusza P., pseudonim "Krasnal", który ukradł ponad 800 samochodów - ujawniła w sobotę polcja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1t889s

Komisarz Sławomir Cisowski z Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji powiedział, że grupa "Krasnala" zajmowała się kradzieżami samochodów na wielką skalę, przemytem narkotyków i korumpowaniem funkcjonariuszy publicznych. W swoich działaniach stosowali wymuszenia, zastraszanie i przemoc, używali broni palnej. Funkcjonowali również poza Polską, w okolicach Goerlitz, Drezna, Berlina oraz na terenie przygranicznych miejscowości w Czechach.

Podstawowym zajęciem przestępczej grupy były kradzieże i legalizacja kradzionych samochodów. Policjanci CBŚ zlikwidowali nielegalną drukarnię dokumentów i wytwórnię tabliczek znamionowych. Funkcjonariusze przejęli sprzęt komputerowy i bazę danych gangu - wynika z niej, że grupa ukradła i zalegalizowała ponad 800 pojazdów.

Policjanci zlikwidowali też kilkanaście "dziupli". Zalegalizowane pojazdy trafiały na giełdy oraz były wysyłane na Wschód (m.in. na Ukrainie ustalono już 30 kradzionych samochodów).

d1t889s

Przestępcy zajmowali się również przerzutem i handlem narkotykami. Zebrany materiał pozwolił przedstawić ponad 200 zarzutów 31 podejrzanym (18 z nich trafiło do aresztu). Przestępcom odebrano m.in. 3 sztuki broni palnej, pół kilograma marihuany, trzy luksusowe samochody osobowe oraz walutę o wartości 120 tysięcy złotych.

Centralne Biuro Śledcze ustaliło także, że grupa "Krasnala" miała powiązania z rozbitą w ostatnim czasie grupą "Lokusa", która zajmowała się przede wszystkim kradzieżami aut ciężarowych, przemytem nielegalnych imigrantów, wymuszeniami i zastraszeniami.

Przy legalizacji tirów używano tabliczek znamionowych z tej samej wytwórni, która pracowała dla "Krasnala" - powiedział Cisowski. (PAP/IAR,iza)

Podziel się opinią

Share

d1t889s

d1t889s
d1t889s
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów