ycipk-dp14i2
ycipk-dp14i2

Gang "Krasnala" rozbity

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego we Wrocławiu rozbili gang Dariusza P., pseudonim "Krasnal", który ukradł ponad 800 samochodów - ujawniła w sobotę polcja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-dp14i2

Komisarz Sławomir Cisowski z Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji powiedział, że grupa "Krasnala" zajmowała się kradzieżami samochodów na wielką skalę, przemytem narkotyków i korumpowaniem funkcjonariuszy publicznych. W swoich działaniach stosowali wymuszenia, zastraszanie i przemoc, używali broni palnej. Funkcjonowali również poza Polską, w okolicach Goerlitz, Drezna, Berlina oraz na terenie przygranicznych miejscowości w Czechach.

Podstawowym zajęciem przestępczej grupy były kradzieże i legalizacja kradzionych samochodów. Policjanci CBŚ zlikwidowali nielegalną drukarnię dokumentów i wytwórnię tabliczek znamionowych. Funkcjonariusze przejęli sprzęt komputerowy i bazę danych gangu - wynika z niej, że grupa ukradła i zalegalizowała ponad 800 pojazdów.

Policjanci zlikwidowali też kilkanaście "dziupli". Zalegalizowane pojazdy trafiały na giełdy oraz były wysyłane na Wschód (m.in. na Ukrainie ustalono już 30 kradzionych samochodów).

ycipk-dp14i2

Przestępcy zajmowali się również przerzutem i handlem narkotykami. Zebrany materiał pozwolił przedstawić ponad 200 zarzutów 31 podejrzanym (18 z nich trafiło do aresztu). Przestępcom odebrano m.in. 3 sztuki broni palnej, pół kilograma marihuany, trzy luksusowe samochody osobowe oraz walutę o wartości 120 tysięcy złotych.

Centralne Biuro Śledcze ustaliło także, że grupa "Krasnala" miała powiązania z rozbitą w ostatnim czasie grupą "Lokusa", która zajmowała się przede wszystkim kradzieżami aut ciężarowych, przemytem nielegalnych imigrantów, wymuszeniami i zastraszeniami.

Przy legalizacji tirów używano tabliczek znamionowych z tej samej wytwórni, która pracowała dla "Krasnala" - powiedział Cisowski. (PAP/IAR,iza)

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-dp14i2

ycipk-dp14i2
ycipk-dp14i2