Trwa ładowanie...

Francja. Emmanuel Macron planuje reformę strefy Schengen

Prezydent Francji Emmanuel Macron opowiada się za gruntowną reformą strefy Schengen. Przywódca stwierdził w czwartek, że przepisy regulujące swobodne przemieszczenie się w Europie powinny zostać zmodernizowane.

Share
Francja. Emmanuel Macron planuje reformę strefy Schengen
Francja. Emmanuel Macron planuje reformę strefy SchengenŹródło: East News
d2y1ik2

Zdaniem Emmanuela Macrona w systemie funkcjonowania strefy Schengen powinno dojść do "dogłębnej" przebudowy. Prezydent Francji jest przekonany, że konieczne jest uregulowanie kwestii dotyczących podróżowania po Europie.

Pomysł usprawnienia kontroli granicznych Macron zaproponować ma pozostałym przywódcom UE na posiedzeniu Rady Europejskiej w grudniu. Francuski prezydent wezwał również do zwiększenia samej liczby przeprowadzanych kontroli.

Przekazał, że celem zmian w swobodnym przepływie ludzi miałoby być ograniczenie nielegalnej imigracji. Zapowiedział też, że francuskie służby graniczne zwiększą swój poziom bezpieczeństwa - podaje serwis letelegramme.fr.

d2y1ik2

- Siły rozmieszczone na granicach zostaną podwojone, z 2400 do 4800 strażników - powiedział Emmanuel Macron podczas czwartkowej wizyty w departamencie Pireneje Wschodnie na granicy z Hiszpanią.

Zachodni przywódca odniósł się również do ostatniego zamachu w Wiedniu. Zaznaczył, że nigdy nie mamy pewności, skąd nadejdzie akt terroru.

Zobacz też: Grożono rodzinie posła. Kamil Bortniczuk szczerze o swojej reakcji

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2y1ik2

Podziel się opinią

Share
d2y1ik2
d2y1ik2
Więcej tematów