WP

Fontella Bass nie żyje

Fontella Bass, wokalistka soulowa, która w 1965 r. odniosła olbrzymi sukces z nagraniem "Rescue Me", zmarła w wieku 72 lat - informuje "Huffington Post".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Fontella Bass
Fontella Bass (AP, Fot: Louis Lanzano)
WP

Bass zmarła w środę w hospicjum w St. Louis w stanie Missouri w wyniku komplikacji po zawale serca, którego doznała trzy tygodnie temu.

Fontella Bass urodziła się w 1940 r. w St. Louis w rodzinie związanej z muzyką. Jej matka, Martha Bass, była wokalistką gospel. Jej młodszy brat, David Peaston, odnosił muzyczne sukcesy w latach 80. i 90.

Już jako pięciolatka, Fontella Bass akompaniowała na paninie swojej babci, która śpiewała podczas pogrzebów. W wieku sześciu lat została wokalistką kościelnego chóru, a jako dziewięciolatka akompaniowała matce podczas koncertów.

WP

W szkole średniej Bass zainteresowała się muzyką R&B. Podpisała kontrakt z wytwórnią Chess Records, dla której początkowo nagrywała wyłącznie w duetach. W 1965 r. nagrała utwór "Rescue Me", którego była współautorką. Dotarł do pierwszego miejsca listy przebojów R&B oraz do czwartego miejsca na liście przebojów pop Billboardu.

Polub WP Wiadomości
WP
WP