Trwa ładowanie...
dswoax4
fiat
20-05-2002 11:22

Fiat: zagrożonych 10 tys. miejsc pracy

Obniżanie kosztów działania przez włoski koncern Fiata może dotknąć we Włoszech 10 tys. pracowników - napisała La Repubblica, cytując prezesa koncernu Paolo Fresco.

Share
dswoax4

Działania związane z obniżaniem kosztów w Fiacie mogą dotknąć 10 tys. pracowników, jeśli uwzględni się branże powiązane z produkcją dla koncernu - powiedział Fresco.

Zmniejszenie zatrudnienia w firmie będzie mieć większy wpływ na narodową gospodarkę, a szczególnie na regionalną - ocenił przedstawiciel Fiata.

Firma podała we wtorek, że zmniejszy zatrudnienie o 3 tys. osób (1,5% siły roboczej). Jest to próba uzdrowienia finansów Fiata, który od siedmiu lat ponosi straty. Połowa tych zwolnień dotyczyć będzie zakładów w Turynie.

Włoskie związki zawodowe oceniają, że restrukturyzacja Fiata może dotknąć 12 tys. pracowników - podał Il Sole/24 Ore.

Gazeta napisała, że pracownicy i firmy świadczący usługi dla Fiata, jak np. firma transportowa TNT Limited i Comau SpA, która dostarcza wyposażenie linii produkcyjnych, mogą stracić swoją dotychczasową pozycję.

Zmniejszenie produkcji w Fiacie może też spowodować utratę 6.600 miejsc pracy w branżach produkujących komponenty dla tego koncernu - napisał Il Sole. (jask)

dswoax4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dswoax4
dswoax4
Więcej tematów