Trwa ładowanie...
d3qradd
Fala protestów w USA

Fala protestów w USA

• Trwają protesty po zastrzeleniu przez policję dwóch Afroamerykanów
• W Minnesocie doszło do starć, aresztowano kilkadziesiąt osób
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3qradd

W Stanach Zjednoczonych trwają protesty przeciwko zastrzeleniu w ubiegłym tygodniu przez policję dwóch czarnoskórych mężczyzn. W St. Paul w Minnesocie doszło do starć, podczas których kilkadziesiąt osób zostało aresztowanych.

Demonstracja odbyła się niedaleko miejsca, w którym czarnoskóry Philando Castile został zastrzelony w swoim samochodzie przez białego policjanta. Około 200 demonstrantów maszerowało autostradą, paraliżując ruch. Gdy policjanci zablokowali im drogę, doszło do potyczek. Niektórzy demonstranci zaczęli rzucać w nich butelkami i kamieniami oraz odpalać fajerwerki. Ponad 50 osób aresztowano. Pięciu policjantów doznało lekkich obrażeń.

d3qradd

Protesty odbyły się także w Miami, Atlancie, Waszyngtonie, Chicago, Nowym Jorku i wielu innych miastach. Demonstracje miały pokojowy charakter.

W Baton Rouge w Luizjanie, gdzie biali policjanci zastrzelili innego Afroamerykanina Altona Sterlinga ponad 500 osób wyszło na ulice z transparentami "Bez sprawiedliwości nie ma spokoju" i "Życie czarnych też się liczy".

Osobna manifestację zorganizowała Nowa Partia Czarnych Partner, z którą sympatyzował Micah Johnson - mężczyzna, który zastrzelił w Dallas w Teksasie 5 policjantów i ranił 7 innych.

d3qradd

Podziel się opinią

Share
d3qradd
d3qradd
Więcej tematów