Trwa ładowanie...

Fala protestów w USA

• Trwają protesty po zastrzeleniu przez policję dwóch Afroamerykanów
• W Minnesocie doszło do starć, aresztowano kilkadziesiąt osób

d1e6e42

W Stanach Zjednoczonych trwają protesty przeciwko zastrzeleniu w ubiegłym tygodniu przez policję dwóch czarnoskórych mężczyzn. W St. Paul w Minnesocie doszło do starć, podczas których kilkadziesiąt osób zostało aresztowanych.

Demonstracja odbyła się niedaleko miejsca, w którym czarnoskóry Philando Castile został zastrzelony w swoim samochodzie przez białego policjanta. Około 200 demonstrantów maszerowało autostradą, paraliżując ruch. Gdy policjanci zablokowali im drogę, doszło do potyczek. Niektórzy demonstranci zaczęli rzucać w nich butelkami i kamieniami oraz odpalać fajerwerki. Ponad 50 osób aresztowano. Pięciu policjantów doznało lekkich obrażeń.

Protesty odbyły się także w Miami, Atlancie, Waszyngtonie, Chicago, Nowym Jorku i wielu innych miastach. Demonstracje miały pokojowy charakter.

d1e6e42

W Baton Rouge w Luizjanie, gdzie biali policjanci zastrzelili innego Afroamerykanina Altona Sterlinga ponad 500 osób wyszło na ulice z transparentami "Bez sprawiedliwości nie ma spokoju" i "Życie czarnych też się liczy".

Osobna manifestację zorganizowała Nowa Partia Czarnych Partner, z którą sympatyzował Micah Johnson - mężczyzna, który zastrzelił w Dallas w Teksasie 5 policjantów i ranił 7 innych.

d1e6e42
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1e6e42
Więcej tematów