Trwa ładowanie...
d3s8yed

Ewa Demarczyk nie żyje

Ewa Demarczyk nie żyje. To jedna z legend polskiej muzyki rozrywkowej. Miała 79 lat.
Share
Ewa Demarczyk nie żyje (fot. Facebook)
Ewa Demarczyk nie żyje (fot. Facebook)
d3s8yed

Ewa Demarczyk nie żyje

Ewa Demarczyk nie żyje. O jej śmierci poinformowała na Facebooku "Piwnica pod Baranami". "Odeszła Największa. Żegnaj Ewo" - czytamy na facebookowym profilu. Artystka zmarła 14 sierpnia w swoim domu. Swoją karierę zaczynała w "Piwnicy pod Baranami". W 1979 roku na kolejnym festiwalu opolskim otrzymała nagrodę specjalną dziennikarzy. W roku 1986 rozpoczął działalność Państwowy Teatr Muzyki i Poezji – Teatr Ewy Demarczyk.

W 2010 roku otrzymała Fryderyka za całokształt twórczości. Była jedną z legend polskiej muzyki rozrywkowej. Piosenkarka zwana "Czarnym Aniołem" święciła triumfy w latach 60. i 70. Występowała nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie na tak prestiżowych scenach jak Carnegie Hall w Nowym Jorku, czy Olympia w Paryżu. Jej wykonania piosenek "Grande Valse Brillante", "Groszki i róże" czy "Na moście w Avignon" zachwycały i inspirowały innych artystów.

Kim była Ewa Demarczyk

Ostatni koncert Ewa Demarczyk zagrała 8 listopada 1999 r. w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu. Później wycofała się z życia publicznego. Mieszkała w Wieliczce, gdzie spędziła ostatnie lata życia. W swojej biografii, której współautorką była Teresa Torańska, Demarczyk przyznała, że zawiodła się na ludziach.

d3s8yed

- Zmarła wczoraj w swoim mieszkaniu. 16 stycznia skończyłaby 80 lat. Kilku pokoleniom prezentowała to, co w piosence najszlachetniejsze, najbardziej wartościowe. Nie zostawiła po sobie zbyt wielu nagrań, ale - same perły. One będą z nami przypominając o fenomenie Ewy Demarczyk. O jej spotkaniu z Zygmuntem Koniecznym, z Andrzejem Zaryckim - napisał krakowski dziennikarz i krytyk Wacław Krupiński.

Tęczowa flaga w szkole? Ostra reakcja ministra edukacji

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3s8yed

Podziel się opinią

Share
d3s8yed
d3s8yed
Więcej tematów