Trwa ładowanie...
dxm068v

Ewa Demarczyk nie żyje

Ewa Demarczyk nie żyje. To jedna z legend polskiej muzyki rozrywkowej. Miała 79 lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ewa Demarczyk nie żyje (fot. Facebook)
Ewa Demarczyk nie żyje (fot. Facebook)
dxm068v

Ewa Demarczyk nie żyje

Ewa Demarczyk nie żyje. O jej śmierci poinformowała na Facebooku "Piwnica pod Baranami". "Odeszła Największa. Żegnaj Ewo" - czytamy na facebookowym profilu. Artystka zmarła 14 sierpnia w swoim domu. Swoją karierę zaczynała w "Piwnicy pod Baranami". W 1979 roku na kolejnym festiwalu opolskim otrzymała nagrodę specjalną dziennikarzy. W roku 1986 rozpoczął działalność Państwowy Teatr Muzyki i Poezji – Teatr Ewy Demarczyk.

W 2010 roku otrzymała Fryderyka za całokształt twórczości. Była jedną z legend polskiej muzyki rozrywkowej. Piosenkarka zwana "Czarnym Aniołem" święciła triumfy w latach 60. i 70. Występowała nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie na tak prestiżowych scenach jak Carnegie Hall w Nowym Jorku, czy Olympia w Paryżu. Jej wykonania piosenek "Grande Valse Brillante", "Groszki i róże" czy "Na moście w Avignon" zachwycały i inspirowały innych artystów.

Kim była Ewa Demarczyk

Ostatni koncert Ewa Demarczyk zagrała 8 listopada 1999 r. w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu. Później wycofała się z życia publicznego. Mieszkała w Wieliczce, gdzie spędziła ostatnie lata życia. W swojej biografii, której współautorką była Teresa Torańska, Demarczyk przyznała, że zawiodła się na ludziach.

dxm068v

- Zmarła wczoraj w swoim mieszkaniu. 16 stycznia skończyłaby 80 lat. Kilku pokoleniom prezentowała to, co w piosence najszlachetniejsze, najbardziej wartościowe. Nie zostawiła po sobie zbyt wielu nagrań, ale - same perły. One będą z nami przypominając o fenomenie Ewy Demarczyk. O jej spotkaniu z Zygmuntem Koniecznym, z Andrzejem Zaryckim - napisał krakowski dziennikarz i krytyk Wacław Krupiński.

Tęczowa flaga w szkole? Ostra reakcja ministra edukacji

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dxm068v

Podziel się opinią

Share
dxm068v
dxm068v