Trwa ładowanie...
d1x4vfy

Elton John: przegrany proces

Elton John (AFP)
Brytyjski piosenkarz Elton John przegrał w sądzie sprawę o zwrot kosztów poniesionych podczas zagranicznych tournee, którą wytoczył swoim księgowym i byłemu menedżerowi. Chodziło o odzyskanie ok. 20 mln funtów. Piosenkarz obciążony został kosztami sądowymi w wysokości 8 mln funtów.

Share
d1x4vfy

53-letni Elton John oskarżył firmę księgową PriceWaterhouseCoopers o to, że nie wypełniała swoich obowiązków i zaniedbywała interesy artysty w czasie, gdy kierowała jego sprawami. Elton John oskarżył również swojego menedżera - Andrew Haydona, dyrektora firmy John Reed Enterprises Ltd (JREL) - o obciążanie go kosztami podróży, które powinna ponieść jego firma.

Założyciel firmy JREL - John Reid, swego czasu kochanek biseksualisty Eltona Johna - choć nie był pozwany, musiał wystąpić jako świadek. Elton John stwierdził, że Reid w zamian za organizowanie występów i zajmowanie się promocją dostawał 20% udziału w jego przychodach i honorariach brutto.

Porozumienie, według artysty, obejmowało także zgodę Reida na wydatki ponoszone w czasie zagranicznych tournee, takie jak opłacanie agentów, reklama i koszty pobytu.

John Reid zaprzeczył temu, twierdząc, że nigdy nie rozmawiał z Johnem na temat ponoszenia kosztów podczas zagranicznych występów.

Wokalista znany jest z tego, że lekką ręką wydaje zawrotne kwoty. W ciągu 20 miesięcy wydał prawie 40 mln funtów, czyli około 280 mln zł, z czego sam rachunek na kwiaty wyniósł aż 293 tys funtów.(mon)

d1x4vfy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1x4vfy
d1x4vfy
Więcej tematów