WP
WP

Eksplozje w Egipcie

Eksplozje w egipskim mieście Al-Arisz na Półwyspie Synaj. Tuż przed wejściem do hotelu Swiss Inn wybuchły dwie bomby w samochodzie. Według informacji egipskiego portalu Vetogate nie żyją 4 osoby, 12 osób jest rannych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Zamachowiec-samobójca, w którego aucie były bomby, próbował wjechać nim do budynku hotelu. Powstrzymali go pilnujący obiektu policjanci - otworzyli ogień do pędzącego samochodu, powodując eksplozję ładunków wybuchowych.

Z wstępnych informacji portalu Vetogate wynika, że zginęły cztery osoby - zamachowiec -samobójca i jego towarzysz oraz dwóch policjantów. 12 osób jest rannych.

WP

W hotelu Swiss Inn, jak informuje egipska państwowa telewizja, przebywali sędziowie pracujący przy wyborach parlamentarnych. W poniedziałek w Egipcie zakończyła się druga tura głosowania.

Przed trzema tygodniami w tym samym mieście doszło do zamachu na klub policyjny. Zginęło wówczas trzech funkcjonariuszy. Do zamachu przyznali się bojownicy z ugrupowania Państwo Synaj - najbardziej aktywnej grupy terrorystów na Półwyspie.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP