Trwa ładowanie...
d1dpua8

Eksplozja niewybuchu w Opolskiem

• W garażu w miejscowości Biechów eksplodował niewybuch bądź niewypał najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej
• Dwaj mężczyźni zostali ranni
• Policja podaje, że ma być wszczęte śledztwo dotyczące tego, skąd mężczyźni mieli niewybuchy
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Eksplozja niewybuchu w Opolskiem
(WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
d1dpua8

Jak powiedziała oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Nysie podkom. Katarzyna Janas, do eksplozji niewybuchu doszło w sobotę wieczorem w miejscowości Biechów gm. Pakosławice w pow. nyskim (woj. opolskie). Policja dostała zgłoszenie w tej sprawie ok. godz. 19.40.

Janas podała, że w zdarzeniu rannych zostało dwóch mężczyzn w wieku 42 i 45 lat, mieszkańców gm. Pakosławice. - Mężczyźni zostali przewiezieni do szpitala w Nysie. Na chwilę obecną nie znam ich stanu obrażeń - dodała oficer prasowa.

Poinformowała, że ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, iż do wybuchu doszło najprawdopodobniej podczas gdy poszkodowani mężczyźni wykonywali przy nim jakieś czynności. Miało to miejsce w garażu znajdującym się w ciągu kilku innych garaży.

d1dpua8

Janas wyjaśniała, że garaże te znajdują się w niedalekiej odległości od budynków mieszkalnych, ale jednak nie takiej, by zaszła konieczność ewakuacji. - Dlatego nie ewakuowano żadnych osób - doprecyzowała.

Podała, że na miejscu zdarzenia był prokurator z Prokuratury Rejonowej w Nysie oraz policja, której zadaniem było m.in. zabezpieczenie miejsca zdarzenia do czasu przejęcia niewybuchów przez saperów. Jak tłumaczyła Janas - w garażu ujawniono jeszcze inne przedmioty, które także mogą być niewybuchami.

Na miejscu zdarzenia pracowały również trzy zastępy straży pożarnej w sile w sumie 20 ludzi.

d1dpua8

Podziel się opinią

Share
d1dpua8
d1dpua8
Więcej tematów