Trwa ładowanie...
d3i7mpl

Edward Snowden: misja wykonana

- Misja została wykonana - mówi Edward Snowden i zachęca obywateli wszystkich państw, by patrzyli władzy na ręce i pilnowali, by ich nie szpiegowała. Fragmenty wywiadu telewizyjnego z nim, pierwszego od czasu gdy poprosił o azyl w Rosji, opublikował Kanał 4 brytyjskiej telewizji .
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Edward Snowden: misja wykonana
(WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
d3i7mpl

Cały wywiad ma być opublikowany dzisiaj. Były pracownik amerykańskiej Narodowej Agencji Bezpieczeństwa podkreśla kierując tę uwagę do rządów, że "lepiej zapytać niż szpiegować". To będzie jego pierwsze publiczne wystąpienie w telewizji od czerwca, gdy przyjechał do Moskwy.

Gazecie "Washington Post" powiedział wczoraj, że już wygrał. "Nie chcę zmieniać społeczeństw. Chcę dać im szansę zobaczenia, czy powinny zmienić się same".

W maju Snowden ujawnił, że USA inwigilują przychodzące i wychodzące ze Stanów Zjednoczonych dane elektroniczne, a także podsłuchują rozmowy telefoniczne. Potem zbiegł z USA do Hongkongu, a następnie znalazł się w Rosji. Z dokumentów wykradzionych przez Snowdena i przekazanych mediom wynika, że NSA zbiera tajne dane z serwerów takich firm internetowych, jak Google, Facebook, Yahoo czy YouTube. Ponadto Amerykanin ujawnił, że służby USA szpiegowały unijne instytucje i ponad 30 czołowych polityków na świecie. Władze USA oskarżyły go o szpiegostwo i kradzież własności rządowej.

d3i7mpl

Podziel się opinią

Share

d3i7mpl

d3i7mpl
Więcej tematów