Trwa ładowanie...
d47stow

"Edukacja 2001" - nagrody rozdane

Podczas warszawskich Targów Książki Edukacyjnej "Edukacja 2001" przyznano w niedzielę nagrody "Edukacja" dla najlepszych podręczników, książek popularnonaukowych, leksykonów i słowników. Ustanowiona w 1994 r. nagroda "Edukacja" honoruje wartości poznawcze i poziom edytorski książek polskich autorów.

d47stow
d47stow

W tym roku jury wybierało spośród 146 książek zgłoszonych przez 57 wydawnictw. W kategorii podręczników szkolnych nagrodzona została seria "Wesoła szkoła" - cykl podręczników do kształcenia zintegrowanego w klasach I-II (WSiP) oraz "Historia ludzi od czasów najdawniejszych do pierwszych odkryć geograficznych" - podręcznik do I klasy gimnazjum, autorstwa Witolda Bobińskiego (wyd. Znak).

W kategorii książek pomocniczych dla nauczycieli jury zdecydowało się nagrodzić książkę: "Żyrafa, czyli po co i jak czytać poetów współczesnych" Stanisława Falkowskiego i Pawła Stępnia (Wyd. Prószyński i S-ka).

W kategorii książek popularnonaukowych i poradników nagrodę zdobyła praca zbiorowa "Polska. Przewodnik" (Wyd. Wiedza i Życie), a w kategorii encyklopedii, albumów, słowników - "Polska w obrazach i słowach" Piotra Cieśli i Piotra Wojciechowskiego (Muza SA)

W kategorii pomocy dydaktycznych nagrodę uzyskała publikacja: Ewy Falkowskiej "Ouiz ortograficzny Granny. Koniec kłopotów z ortografią" (Wyd. Granna-Gry i Zabawki Edukacyjne).(kar)

d47stow
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47stow
Więcej tematów